Miejska choinka – z montażem kosztowała ponad 60 tysięcy złotych, w pełnej krasie cieszyła mieszkańców Piotrkowa zaledwie 3 dni i... zepsuła się.
We wtorkowy poranek w Rynku Trybunalskim rozpoczął się montaż nowej miejskiej choinki.
Dość długo zastanawiano się nad datą miejskiej wigilii. Ostateczną decyzję poznaliśmy dzisiaj.
Tradycyjnie w okolicy Mikołajek Piotrków zaczyna stroić się na święta. W mieście zaczęły pojawiać się już bożonarodzeniowe iluminacje. Przy Europie stanęła też choinka.
Miało być 150 tysięcy zł, ostatecznie urzędnicy zmniejszyli kwotę przeznaczoną na zakup choinki do 100 tys. Tyle (maksymalnie) mamy zapłacić za sztuczne drzewko wraz z iluminacją. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę podczas sesji Rada Miasta. Opozycji pomysł (a raczej cena) się nie spodobał.
Trafiony prezent pod choinkę jest przede wszystkim użyteczny. Jeżeli bliska nam osoba jest aktywna fizycznie i np. uprawia jakiś sport zimowy, prezent odzieżowy będzie strzałem w dziesiątkę.
Co zrobić z choinką po świętach? Często pozbywamy się jej w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli. A co zrobić z pozbawionym ozdób, najczęściej mocno uschniętym drzewkiem? Ciętą można po prostu zostawić przy śmietniku. Trafi na kompost. - Choinka jest bioodpadem, więc nie ma żadnego problemu, będzie zabrana i zutylizowana w formie kompostowania – mówi pracownik firmy odbierającej odpady.
Zapytaliśmy mieszkańców Piotrkowa jaką choinkę preferują na święta: żywą czy sztuczną? Zdania okazały się być bardzo podzielone. I żywa choinka ma swoich zwolenników i sztuczna.
Choinka to nieodłączny element Bożego Narodzenia. Co roku przystrajamy świąteczne drzewko, jednak mało kto wie, w jaki sposób tradycja ubierania choinki przywędrowała w okolice Piotrkowa.
Za 109 kilogramów makulatury (a konkretnie starych numerów „Tygodnia Trybunalskiego”) dostaliśmy 3 drzewka. Zachęcamy mieszkańców miasta do oddawania makulatury i odbierania choinek - przy ul. Spacerowej 117 w Piotrkowie.