Miało być 150 tysięcy zł, ostatecznie urzędnicy zmniejszyli kwotę przeznaczoną na zakup choinki do 100 tys. Tyle (maksymalnie) mamy zapłacić za sztuczne drzewko wraz z iluminacją. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę podczas sesji Rada Miasta. Opozycji pomysł (a raczej cena) się nie spodobał.
Trafiony prezent pod choinkę jest przede wszystkim użyteczny. Jeżeli bliska nam osoba jest aktywna fizycznie i np. uprawia jakiś sport zimowy, prezent odzieżowy będzie strzałem w dziesiątkę.
Co zrobić z choinką po świętach? Często pozbywamy się jej w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli. A co zrobić z pozbawionym ozdób, najczęściej mocno uschniętym drzewkiem? Ciętą można po prostu zostawić przy śmietniku. Trafi na kompost. - Choinka jest bioodpadem, więc nie ma żadnego problemu, będzie zabrana i zutylizowana w formie kompostowania – mówi pracownik firmy odbierającej odpady.
Zapytaliśmy mieszkańców Piotrkowa jaką choinkę preferują na święta: żywą czy sztuczną? Zdania okazały się być bardzo podzielone. I żywa choinka ma swoich zwolenników i sztuczna.
Choinka to nieodłączny element Bożego Narodzenia. Co roku przystrajamy świąteczne drzewko, jednak mało kto wie, w jaki sposób tradycja ubierania choinki przywędrowała w okolice Piotrkowa.
Za 109 kilogramów makulatury (a konkretnie starych numerów „Tygodnia Trybunalskiego”) dostaliśmy 3 drzewka. Zachęcamy mieszkańców miasta do oddawania makulatury i odbierania choinek - przy ul. Spacerowej 117 w Piotrkowie.
Zamiast na targ po choinkę, wybierasz się do lasu? Uważaj, bo możesz zapłacić mandat! Sprawa może także skończyć się w sądzie.
Do Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu. Piotrkowianie już kupują choinki na święta.
Święta to nie tylko czas rodzinnych spotkań czy przygotowywania tradycyjnych potraw. To oczywiście także prezenty, wręczane bliskim i przyjaciołom. Kto zostawia pod choinką prezenty? Otóż niekoniecznie musi to być św. Mikołaj...
W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świątnikach odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.