Udzielenie prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2014 rok będzie jednym z głównych punktów środowej sesji Rady Miasta.
Czy sulejowianie będą mieli własny budżet obywatelski? Rezolucję w tej sprawie złożył do przewodniczącego Rady Miast, radny Sebastian Gaik.
Dziś (30 kwietnia) w Piotrkowie Trybunalskim startuje druga odsłona budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie propozycji projektów potrwa do 15 czerwca.
Dodatkowe 1,5 miliona złotych na inwestycje przeznaczą w tym roku władze gminy Grabica, pieniądze pochodzą z nadwyżki budżetowej. Zmiany do budżetu wprowadzono na ostatniej sesji Rady Gminy.
Obniżenie wieku głosujących do 16 lat to jedna z najważniejszych zmian drugiej edycji budżetu obywatelskiego, o wprowadzeniu którego zdecydowali piotrkowscy radni.
Wszystko wskazuje na to, że głosowanie w ramach piotrkowskiego budżetu obywatelskiego 2016 będzie się odbywać na innych zasadach niż dotychczas. Piotrkowscy radni będą dyskutować na temat zmian w tym projekcie podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.
Radni gminy Rozprza uchwalili budżet na 2015 rok. Stało się to 27 stycznia podczas 4 w tej kadencji sesji Rady Gminy. Sesja był wyjątkowa jeszcze z jednego powodu - uczestniczył w niej bowiem starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Wolborzu (29 stycznia) przyjęto budżet gminy na 2015 rok. Dochody budżetu wynoszą 24 mln 722 tys. 659,53 zł. Wydatki – 22 mln 501 tys. 374,05 zł.
Urzędnicy z piotrkowskiego magistratu wyciągnęli wnioski z pierwszej, pilotażowej odsłony projektu „Budżet obywatelski”, zaproponowano zmiany w pewnych jego elementach.
Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Wierzeje. Projekt złożony w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczący modernizacji pętli autobusowej, zostanie zrealizowany.