W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie jest zarejestrowanych o 1,5 tysiąca osób mniej.
Na skrzyżowaniu ulic Modrzewskiego i Źródlanej w Piotrkowie nie jest bezpiecznie – tak twierdzą mieszkańcy, tak twierdzi radny Jan Dziemdziora, który po raz kolejny apelował do urzędników o reakcję.
Młodzież mieszkająca w internacie przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Bujnach brała udział w ćwiczeniach symulacyjnych zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Uczniowie pozorowali ofiary wypadku.
Czy problemy prawne Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie wreszcie się zakończą?
Potrzeba, i to od zaraz, ludzi do pracy. Warunki są dwa: dwie zdrowe ręce i motywacja Z tym drugim jest trochę gorzej, a właściwie na tyle źle, że agencja pracy tymczasowej w Piotrkowie nie może znaleźć 250 chętnych do pracy osób. - Bezrobocie w mieście wynosi ponad 12%. Gdzie są ci ludzie? - pyta szef agencji.
Na ten projekt patrzą Niemcy: w jednym z tamtejszych miast bezrobotni zatrudniani do sprzątania wynagrodzenie odbierają w euro i... piwie. A może by tak u nas?
W styczniu było źle, dziś jest trochę lepiej. Stopa bezrobocia zarówno w kraju, jak i w Piotrkowie co prawda spadła o ok. 2 punkty procentowe, ale i tak jest dwucyfrowa, czyli wysoka. Nic się nie zmienia, jeśli chodzi o wolne miejsca pracy. Jeśli jesteś ślusarzem, spawaczem czy kierowcą, na pewno nie zginiesz.
Najwięcej bezrobotnych w Urzędzie Pracy to osoby bez kwalifikacji. Ale są też osoby z wykształceniem wyższym, głównie po pedagogice.
Ostatniego dnia tego miesiąca zmienią się przepisy ruchu drogowego. Każdy pieszy na drodze w terenie niezabudowanym będzie musiał mieć element odblaskowy. Do tej pory odblaski musiały nosić dzieci, a teraz będzie to wymagane bez względu na wiek.
W sołectwie Wola Moszczenicka w obrębie Placu Włókniarzy oddano do użytku Miasteczko Ruchu Drogowego „Serpentynka”, promujące bezpieczną jazdę na rowerze.