Przedstawiciele 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali w piątek porozumienie o współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.
Współczesne zespoły ludowe powstają najczęściej z oddolnej, spontanicznej potrzeby. Przyświeca temu chęć muzykowania, spotykania się, promowania swojego regionu, a także ocalenia od zapomnienia miejscowego dziedzictwa kulturowego. Tak też jest w przypadku zespołu Grabiczanie. Zespół z założenia miał charakter amatorski, a jego celem była popularyzacja wśród mieszkańców regionu muzyki ludowej tzw. folkloru reaktywowanego. Z biegiem czasu repertuar poszerzył się o muzykę popularną, kolędy i pastorałki, również te stare i zapomniane.
Zespół do spraw elektromobilności powołał 3 lipca prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Głównymi zadaniami nowego zespołu będą: inicjowanie działań lokalnej polityki elektromobilności poprzez zapewnienie odpowiednich rozwiązań w obszarze nowych technologii, które usprawnią funkcjonowanie miasta; przygotowanie koncepcji projektów w sektorze elektromobilności, systemów transportu - w tym planowanych do objęcia dofinansowaniem UE; współpraca z partnerami zewnętrznymi.
Zwiedzanie siedmiu parków krajobrazowych województwa łódzkiego, wizyta w Leśnej Osadzie edukacyjnej w Kole, warsztaty z wykonywania karmników dla ptaków czy las w słoiku to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników 7 edycji projektu Kolorowa Lokomotywa organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Początkowo występ zaplanowany był na godzinę 16.00, jednak ze względu na wysokie temperatury, koncert został przeniesiony na godz. 10.00. Występ lokalnych artystów, który odbędzie się w miejskim amfiteatrze, to jeden z punktów zakończenia sezonu artystycznego.
Gry językowe, zawody sportowe, quizy matematyczne, prezentacje układów mechatroniczno-pneumatycznych to tylko część atrakcji, które zorganizowano w piątek z okazji Dnia Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie.
Zespół Pasjonatki, działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej, z instruktorem Grzegorzem Bogusem obchodził w sobotę, 11 maja swój jubileusz - 10-lecie powstania.
Dla pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Przedstawiciele tej instytucji dbają o to, aby mieszkańcy pamiętali zarówno o polskim narodzie, jak i innych nacjach, które pomogły zapisać naszą historię. Dzięki działaniom takim powstała m.in ścieżka dydaktyczna majora Hubala.
W ostatnich dniach marca uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie wrócili z zawodowych praktyk w Grecji. Klasa III o profilu technik rolnik przez dwa tygodnie poznawała specyfikę pracy na plantacjach kiwi, kasztanowca jadalnego, migdałów, oliwek czy orzeszków ziemnych. W wolnych chwilach młodzież zwiedzała Ateny, Saloniki, klasztory w Meteorach i odbyła rejs na wyspę Paleo Trikeri.
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.