“Dojście do brzegu nad Zalewem Sulejowskim w Barkowicach Mokrych kosztuje i ktoś pobiera za to opłaty”. “Nie wiem, do kogo należy ten teren i dlaczego mam płacić za dojście do brzegu?”. “Czy powinnam uiszczać te opłaty?”. Takie głosy w ostatnim czasie można było usłyszeć od tych, którzy postanowili odpoczywać w Barkowicach Mokrych nad Zalewem Sulejowskim. Wielu pobieraniem opłat jest oburzonych, inni zastanawiają się, czy nie są nabijani w butelkę.
Zamordowano kilka kobiet. Gdzie? Nad Zalewem Sulejowskim. Kto jest mordercą? Tę zagadkę musi rozwikłać komisarz Alex. Choć akcja popularnego serialu TVP1 dzieje się głównie w Łodzi, w piątek ekipa filmowa kręciła w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. To właśnie u nas powstaje cały pierwszy odcinek drugiej serii serialu - „Mordercze lato”.
Dla mieszkańców Piotrkowa i okolic Zalew Sulejowski to miejsce, gdzie mogli spędzać czas w wakacje. Mogli przynajmniej w ciągu ostatnich 15 lat. Pod koniec ubiegłego tygodnia policja kazała biwakowiczom opuścić teren przy Zalewie, grożąc wypoczywającym mandatami.
Zalew Sulejowski to jeden z trzech najważniejszych zbiorników w centralnej Polsce. Jest to też duża atrakcja turystyczna dla mieszkańców Łodzi, Piotrkowa czy Tomaszowa Mazowieckiego. Niestety od lat jest to królestwo sinic czyli bakterii toksyno twórczych, które odstraszają wędkarzy oraz amatorów kąpieli. A wszystko przez wieloletnie zaniedbania. Były plany, projekty i programy a działań niewiele.
W tym zakresie sytuacja jednak powoli się zmienia. Działania proekologiczne prowadzą gminy, powstają także strefy ekotonowe wokół zbiornika. Dziś na ten temat rozmawiano m.in. podczas konferencji zorganizowanej w Smardzewicach.
W środę (28 marca) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano program Waterpraxis realizowany przez Politechnikę Łódzką i województwo łódzkie.
W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podsumowano program Water Praxis realizowany przez Politechnikę Łódzką i Województwo Łódzkie.
Znajduje się na terenie czterech gmin w trzech powiatach województwa łódzkiego. Zajmuje 2700 hektatów i ma 17 km długości. Zalew Sulejowski bo o nim mowa, staje się bajorem, który wkrótce może przestać być atrakcją turystyczną regionu. Jest natomiast królestwem sinic czyli bakterii toksyno twórczych, które odstraszają wędkarzy oraz amatorów kąpieli. A wszystko przez wieloletnie zaniedbania. Były plany, projekty i programy a działań niewiele.
Pojawia się jednak ostre światełko w tunelu: strefy ekotonowe wokół Zbiornika.
30–letni mieszkaniec Łodzi utonął dziś w nocy w Zalewie Sulejowskim. Mężczyzna wraz z dwójką znajomych opuścił po północy hotel w Smardzewicach, gdzie odbywała się impreza integracyjna. Po chwili zniknął im z oczu.
Znajduje się na terenie czterech gmin w trzech powiatach województwa łódzkiego. Zajmuje 2700 hektatów i ma 17 km długości. Zalew Sulejowski bo o nim mowa, staje się bajorem, który wkrótce może przestać być atrakcją turystyczną regionu.
34 wędkarzy z całej Polski wzięło udział w zawodach w wędkarstwie podlodowym, które odbyły się wczoraj w Bronisławowie na Zalewie Sulejowskim. Organizatorem imprezy było piotrkowskie Koło nr 12.