Napisany ponad 170 lat temu „Rewizor” wciąż zaskakuje aktualnością i trafnością ocen ludzkiej natury. Aż strach pomyśleć, że przez niemal dwa wieki niewiele się zmieniło w mentalności człowieka. W minioną niedzielę (14 października), za sprawą spektaklu w wykonaniu zespołu Teatru Jaracza z Łodzi, mogli się o tym przekonać piotrkowianie. Sztuką autorstwa Mikołaja Gogola scena Miejskiego Ośrodka Kultury zainaugurowała nowy sezon teatralny…
Koło łowieckie “Koliber” z Kłudzic otrzymało w minioną sobotę sztandar.
Przebudowana oczyszczalnia ścieków, inwestycja warta 2,5 miliona w Łęcznie, do tego boisko sportowe w Uszczynie i jeszcze inwestycje drogowe – w gminie Sulejów przyszedł czas na podsumowanie największych zrealizowanych ostatnio inwestycji.
Spektakl grany na scenach Europy, Afryki i Ameryki, ceniony przez światowych krytyków i znawców prozy Gombrowicza trafił na sceną radomszczańskiego Miejskiego Domu Kultury. „Ferdydurke” w wykonaniu zespołów Teatru Provisorium i Kompanii Teatr z Lublina zasłużenie otrzymało od publiczności owacje na stojąco. W ten sposób Radomsko stało się kolejnym miastem naszego regionu, do którego zawitał festiwal Łódzkie Spotkania Teatralne.
Zniszczenie zabytku poprzez kompletne ogołocenie drzew - za to odpowie przeor opactwa Cystersów na Podklasztorzu. Ojciec Augustyn Węgrzyn tłumaczy, że drzewa zostały przycięte dla bezpieczeństwa ludzi. Z kolei konserwator zabytków i dyrektor Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych twierdzą, że 9 lip i 2 klony zostały drastycznie okaleczone poprzez amputację konarów. - Drzewa prawdopodobnie nie przeżyją - mówi konserwator. Sprawa trafiła do prokuratury.
Klasztor cystersów na Podklasztorzu ma szansę znaleźć się na liście UNESCO - światowego dziedzictwa kultury.
Sulejowskie Podklasztorze już wkrótce stanie się pomnikiem historii. Tak zdecydował prezydent RP.
Trudno w tych czasach mieć nadzieję, że błazen łaski zazna, gdy każdy mędrzec idiocieje i robi z siebie błazna... tak pokrótce można speuntować spektakl „KU-PA”, który wczoraj (w czwartek, 4 października) w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych mogła obejrzeć bełchatowska publiczność.
Mickiewicza czytał burmistrz, czytała dyrektor szkoły, a nawet ksiądz proboszcz.
Siedem par małżeńskich z gminy Sulejów otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.