Jak zdobyć umiejętności zawodowego gamera? Czy będąc nastolatkiem można już współpracować z takimi liderami z branży IT, jak Microsoft lub Cisco? Czym są gorące nożyczki? I co trzeba zrobić, by tajników fotografii uczyć się od zawodowców z firmy Canon? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźli ci, którzy odwiedzili dziś piotrkowskie technikum Teb Edukacja.
Licea i technika z Piotrkowa znów wśród najlepszych szkół w Polsce. Opublikowano najnowszy ranking wydawnictwa Perspektywy.
Jedni wybierają się na wagary, bo mają już dość nauki i siedzenia w szkolnych ławkach, inni celowo nie idą na zajęcia, aby ominąć sprawdzian i napisać go lepiej w następnym terminie. Są także nieobecności usprawiedliwione z powodu choroby. Krystian Kulesza, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, nie opuścił ani jednego dnia zajęć w szkole. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że sytuacja powtarzała się co roku... przez 14 lat nauki.
Wyniki ogólnopolskich rankingów liceów ogólnokształcących i techników udostępniła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Tym razem piotrkowskie szkoły znalazły się na lepszych pozycjach niż w roku 2016.
Słynne Rykowisko, czyli ślubowanie przyszłych leśników, odbyło się po raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. Ekstremalny tor przeszkód, spotkanie z katem i pasowanie przez królową lasu, Dianę - takie atrakcje czekały na uczniów pierwszych klas Technikum Leśnego.
Miesięcznik "Perspektywy" opublikował w środę (14 stycznia) Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.
W Technikum w Czarnocinie odbył się w minioną sobotę - z okazji 90-lecia powstania placówki - zjazd absolwentów. Szkołę opuściło już około 6 tysięcy absolwentów. Był to już czwarty zjazd w ostatnich 20 latach jej istnienia (pierwszy miał miejsce w 1994 roku).
Są już wyniki egzaminów zawodowych dla uczniów techników i zawodówek. Egzaminu nie zdała prawie połowa zdających uczniów piotrkowskich techników. Znacznie lepiej było w zasadniczych szkołach zawodowych.
Dziesięcioro uczniów z Technikum Hodowli Koni w Wolborzu uczestniczących w projekcie Dobra Szkoła – Dobry Start” właśnie rozpoczyna 7-dniowy letni obóz jeździecki, który finalizuje całoroczne przygotowanie uczestników projektu do egzaminu na powszechne odznaki jeździeckie PZJ.
Nowe kierunki kształcenia powstały w Technikum w Czarnocinie.