Wybudowany na terenie Żydowskiego Miasta, służył nie tylko wyznawcom religii mojżeszowej. Choć lata swej świetności ma już za sobą, jest ogniwem łączącym Piotrków z warszawskim Belwederem, Łazienkami Królewskimi i Pałacem Uruskich. Plotka o rzekomym zamiarze jego wyburzenia wywołała niemałe zamieszanie w mieście...
Po oddziale kardiologicznym, urologicznym i bloku operacyjnym przyszła kolej na oddział chirurgiczny. Dziś po ponad miesięcznym remoncie oddano do użytku ostatni z modernizowanych oddziałów w Szpitalu Rejonowym w Piotrkowie.
Zarząd Województwa Łódzkiego powołał Mirosława Pawła Leszczyńskiego na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.
Po trzytygodniowej przerwie, spowodowanej modernizacją, dziś oddział kardiologiczny Szpitala Rejonowego będzie znów przyjmował pacjentów.
Mieszkaniec miejscowości pod Tomaszowem, cierpiący na zaawansowany gościec, został odesłany z kwitkiem z piotrkowskiego Szpitala Wojewódzkiego, mimo że dostał pilne skierowanie na oddział reumatologiczny. Choremu powiedziano, że kolejka oczekujących jest tak długa, że nawet go do niej nie dopiszą. Zdaniem NFZ, to niedopuszczalne.
"Rzeczpospolita": W jednym z wątków afery korupcyjnej w służbie zdrowia pojawiają się dwa nazwiska posłów - ludowców. Gazeta ustaliła, że chodzi o liderów PSL w Łodzi: Stanisława Olasa i Stanisława Witaszczyka.
POZ-y Szpitala Rejonowego w Piotrkowie w piątek będą nieczynne. Chorzy, którzy 23 maja potrzebować będą pomocy, powinni zgłaszać się do dyżurującej placówki przy ul. Armii Krajowej.
Pacjenci, którzy w poniedziałek wybierają się do poradni Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie przy ul. Rakowskiej odejdą z przysłowiowym kwitkiem. Poradnie 5-go maja będą nieczynne, a szpital będzie funkcjonował jak podczas ostrego dyżuru.
Trzy oddziały piotrkowskiego Szpitala Rejonowego: urologiczny, kardiologiczny, chirurgiczny, doczekają się modernizacji. Trwają obecnie przygotowania do wyłączenia tych oddziałów z użytku. Nastąpi to najprawdopodobniej w czerwcu.
Zaniedbanie, do jakiego doszło w prosektorium szpitala na ul. Rakowskiej wstrząsnęło nie tylko mieszkańcami Piotrkowa. Wydarzenie to komentowały również ogólnopolskie programy informacyjne.
Przypomnijmy, że zwłoki zmarłych w szpitalu osób, mimo że zostały przewiezione do prosektorium, nie zostały schowane do chłodni. Skutki tego zaniedbania już znamy.
Teraz pozostaje tylko pytanie, jak mogło dojść do tej tragedii. Policja wszczęła już śledztwo w sprawie znieważenia zwłok. W miniony piątek materiały sprawy trafiły do prokuratury. - Wstępna kwalifikacja czynu dotyczy znieważenia zwłok. Materiały dotyczące sprawy wróciły do nas z prokuratury. Trwają czynności dochodzeniowe, wkrótce zostaną przesłuchani świadkowie – informuje rzecznik prasowy piotrkowskiej policji, posterunkowa Małgorzata Para.