Artykuły do tagu: Szka

Na starcie w dorosłe życie będą mieli łatwiej. Piotrkowskie Starostwo wygospodarowało w swoich zasobach mieszkanie dla usamodzielniających się wychowanków Domu Domu Dziecka w Sulejowie. Odpowiednie lokum znaleziono w budynku przy sulejowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.
- Budynek przy ulicy Wspólnej 10, w którym mieszkam, grozi zawaleniem. Przeznaczony jest do rozbiórki, a ja od 2007 roku nie mogę doczekać się na mieszkanie, w którym mogłabym żyć wraz ze swoim synem - mówi piotrkowianka, pani Marta.
Jest nas znowu o tysiąc osób mniej. Na koniec roku 2009 liczba mieszkańców Piotrkowa wynosiła 78.399 osób, w tym 40.877 kobiet i 36.053 mężczyzn. Tymczasem w 2008 roku w naszym mieście żyły 79 tysięcy 422 osoby.
Przyszła do redakcji cała jeszcze rozdygotana. - To banda złodziei. Chcieli mnie oszukać – wyrzekała na swoją spółdzielnię Anna Piskorz.
Samotna walczy z lokatorem
„Najemca ma obowiązek do płacenia czynszu, zachowania ciszy i porządku, dbania o wynajmowany lokal i przyległe otoczenie”. Oto fragment umowy zawartej w 1995 roku między panią Mieczysławą a panią Iwona i jej rodziną. Szybko okazało się, że żaden z warunków umowy nie został spełniony przez lokatorów. Mimo że umowa wynajmu wygasła rok później, pani Mieczysława nadal „gości” w swoim domu część rodziny pani Iwony.
Wina spółdzielni czy lokatora?
Siedzimy na bombie zegarowej – mówi Beata Adryańczyk z bloku przy ul. Wysokiej w Piotrkowie, w mieszkaniu której ponad miesiąc temu wybuchł pożar. Zaczęło się od małego pokoju, mieszkanie jest zrujnowane, jeszcze dziś we wszystkich pomieszczeniach czuć spaleniznę. Pani Beata czeka na pomoc spółdzielni mieszkaniowej, bo – jak twierdzi – to właśnie Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zawiniła.
Oddala się termin oddania do użytku kamienicy przy ulicy Pereca w Piotrkowie. TBS nie przewidział prac dodatkowych.
Już pół roku temu piotrkowska policja przyłączyła się do programu „Wspólne osiedla”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy inicjatywa nie przyniosła jednak większych efektów. Postanowiono więc zintensyfikować działania, a konkretnie wzmóc poszukiwania tzw. liderów, czyli łączników pomiędzy policją a społeczeństwem. Właśnie temu celowi poświęcono czwartkowe (29 października) spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji, w którym – poza policjantami - uczestniczyli także członkowie Rady Miasta, przedstawiciele rad osiedli w Piotrkowie, a także pozostali zainteresowani rozpropagowaniem idei „Wspólnych Osiedli” w naszym mieście.
W Piotrkowie działa aż 13 rad osiedli. Od kilku lat jednostki pomocnicze gminy powstają jak grzyby po deszczu. W każdej radzie osiedla zasiada kilkanaście osób, wśród nich jest wielu miejskich rajców.
Wynająć mieszkanie czy zamieszkać w akademiku? To jeden z pierwszych problemów, na jaki napotykają żacy wyjeżdżający na studia do innego miasta. Ofert jest wiele. Każde ogłoszenie kusi atrakcyjną ceną, doskonałymi warunkami czy chociażby dostępem do Internetu. Czy w dalszym ciągu opłaca się mieszkać w akademiku? A może wspólne wynajęcie mieszkania nie jest wcale dużo droższe? Gdzie najczęściej studenci decydują się mieszkać?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat