Prokuratura sprawdza TBS

Tydzień Trybunalski Czwartek, 11 lutego 20100
Ulatniającym się czadem w mieszkaniach bloku przy ul. Mieszka I zajmie się prokuratura. Przypomnijmy, że w łazienkach lokatorów z piecyków kąpielowych wydostaje się tlenek węgla, a jedyna rada administracji to otwieranie okien.
Prokuratura sprawdza TBS

 

Po publikacjach prasowych ("TT" napisał o tym jako pierwszy w miniony czwartek) dotyczących ulatniającego się czadu w blokach TBS prokuratura postanowiła wszcząć postępowanie w tej sprawie.

 

Kilka dni temu w jednym z bloków przy Mieszka I życia omal nie straciła młoda kobieta. 23-latka chciała się wykąpać, zaczadziła się do nieprzytomności. Na szczęście w porę do łazienki weszła jej matka. Wezwano pogotowie. Strażacy stwierdzili w mieszkaniu bardzo wysokie stężenie tlenku węgla. Przyczyną wypadku był prawdopodobnie niedrożny przewód kominowy.

 

Wcześniej (tydzień temu) lokatorzy bloku przy ul. Mieszka I poinformowali naszą redakcję, że boją się zatrucia tlenkiem węgla wydostającym się z piecyków gazowych. W mieszkaniach wyciąg z piecyka gazowego w łazience, zamiast w górę, tłoczy powietrze w dół, do mieszkania. Według prezes TBS-u Elżbiety Sapińskiej występuje tam wsteczny ciąg wentylacyjny, a zimą lokatorzy zapominają po prostu o prawidłowej wentylacji, czyli o otwieraniu okien.

 

Z kolei według mistrza kominiarskiego Tomasza Ruska, piecyki kąpielowe trzeba natychmiast z łazienek usunąć. W ogóle nie powinno ich tam być, ponieważ łazienki są za małe (nie mają 8 metrów kw.). Władze miasta przyznają, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie centralnego systemu ogrzewania ciepłej wody z sieci miejskiej, jednakże to mieszkańcy tworzący wspólnotę mieszkaniową podejmują w tym względzie decyzję.

 

Po pierwsze musieliby podjąć taką decyzję, a po drugie ponieść koszty tej inwestycji. - Sprawy te mają być poruszane na dorocznych zebraniach wspólnot, które niebawem się rozpoczną. Piecyk kąpielowy jest własnością właściciela bądź lokatora i to on odpowiada za jego stan techniczny, należytą konserwację i ewentualną wymianę. Bezpiecznym piecem do podgrzewania ciepłej wody jest piec z zamkniętą komorą spalania, niestety znacznie droższy od tych, których używają mieszkańcy zasobów zarządzanych przez TBS. W nieruchomościach, dla których zarządcą jest TBS, zostaną zaproponowane stosowne uchwały, a decyzja o sposobie rozwiązania problemu będzie należeć do wspólnoty mieszkaniowej - informuje Jarosław Bąkowicz z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

więcej w najnowszym numerze (6) „Tygodnia Trybunalskiego"

Aleksandra Stańczyk

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat