Piotrkowski SLD chce zbierać podpisy pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wprowadzającej program finansowania in vitro z miejskiego budżetu.
Od kilkunastu lat składuje odpady w mieszkaniu i piwnicy. Smród i robactwo w bloku to norma. Sąsiedzi się go boją, spółdzielnia mieszkaniowa jest bezradna. Kiedy w mieszkaniach znów pojawiły się karaluchy, lokatorzy powiedzieli dość. W sprawie zbieracza z osiedla Jagiellońska zorganizowano spotkanie z udziałem władz miasta, służb mundurowych, sanepidu i przedstawicieli Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Radni, urzędnicy i eksperci debatują nad tym, jak najtaniej zmodernizować system ciepłownictwa w Piotrkowie. Stabilne i bezpieczne dostawy ciepła ma zapewnić miastu zmiana paliwa z węgla na gaz. Czy ciepło w Piotrkowie będzie droższe?
Od 1 lutego zmieniły się godziny pracy Punktów Informacyjnych Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Jedna z piotrkowskich masarni, właściciel czterech sklepów na terenie miasta, od dłuższego czasu sprzedaje mięso, choć w swoich lokalach nie posiada dostępu do bieżącej wody. Sanepid nałożył na właściciela mandaty i zakazał handlu. Ponieważ przedsiębiorca nadal prowadzi sprzedaż mięsa, sprawa trafiła do sądu.
Mieszkańcy bloków przy ul. Gałczyńskiego skarżą się na brak wolnych miejsc na parkingu przy ul. Dmowskiego. Ich zdaniem teren jest przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców osiedla, tymczasem parkują tam uczniowie i nauczyciele ZSP nr 2 czy pracownicy pobliskich zakładów. Straż Miejska interwencji nie podejmuje, bo ustawione oznakowanie jest według nich nieprecyzyjne, a co za tym idzie, parkować może tam każdy.
W związku z tragedią, do której doszło podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, piotrkowianie postanowili zjednoczyć się i wspólnie upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Światełko pamięci" zapalono w Rynku Trybunalskim o godz. 18.00.
Mówiąc o meblach kolonialnych, warto pamiętać, iż kolonie europejskie były na całym świecie. Przywożono je więc m.in. do Francji, Holandii, a przede wszystkim do Wielkiej Brytanii, będącej największym kolonizatorem. Typowe meble kolonialne to wielkie szafy, masywne komody, imponujących rozmiarów biurka itd, często posiadające rzeźbienia i ażury.
15 rodzin odebrało klucze do mieszkań komunalnych, które zostały wybudowane od podstaw przy ulicy Garncarskiej 6-8 w Piotrkowie Trybunalskim. Kamienica i oficyna powstały w ramach projektu "Młode Stare Miasto", którego celem jest zmiana oblicza piotrkowskiej Starówki.
Mieszkańcy Kobyłek w gminie Grabica mają nowe miejsce do spotkań i integrowania się. W miejscowości powstała altana ogrodowa wraz z grillem.