Ile razy zdarzyło się, że po wizycie u lekarza dentysty nie wiedzieliście, ile zębów wymaga leczenia, jaki jest stopień ich zniszczenia, co należy zrobić, aby mieć zdrową jamę ustną? Czy rodzice, którzy przyszli z dzieckiem do gabinetu zawsze wiedzą i rozumieją, jaki będzie przebieg leczenia np. ortodontycznego. Ile potrwa to leczenie, jakie są pozytywne skutki zaproponowanego rozwiązania, a co jeśli się go zaniecha?
Gabinet stomatologiczny dla uczniów sulejowskich szkół otwarto we wtorek we Włodzimierzowie. We wrześniu zaczęła obowiązywać nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Zgodnie z nią każde dziecko ma mieć zapewnioną w szkole profilaktykę zdrowotną oraz opiekę stomatologiczną.
Gmina Aleksandrów realizuje program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej uczniów.
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?
Dobra wiadomość dla mieszkańców Piotrkowa i okolic. W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można będzie skorzystać z pomocy stomatologa w poradni pracującej w ramach doraźnej opieki stomatologicznej.
Niewykluczone, że na terenie gmin Aleksandrów, Moszczenica, Sulejów i Ręczno jednak będą działać przychodnie, w których mieszkańcy uzyskają bezpłatną pomoc stomatologiczną. Dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił ogłosić dodatkowe konkursy dla tych jednostek, których nie wybrano w pierwotnym postępowaniu.
Prawie 400 tysięcy złotych więcej (377 433,58 zł) niż w I półroczu tego roku Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczy na leczenie mieszkańców powiatów bełchatowskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego.
Wiele wskazuje na to, że gminy Sulejów, Ręczno, Aleksandrów i Moszczenica z początkiem lipca zostaną pozbawione bezpłatnej opieki stomatologicznej na terenie swoich gmin. To efekt konkursu na świadczenie usług stomatologicznych, rozpisanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z jego wynikiem mieszkańcy wymienionych samorządów będą musieli liczyć się z brakiem darmowego dostępu do stomatologa na terenie swoich gmin aż do 2022 roku. Dyskusja na ten temat wywiązała się na środowej sesji Rady Powiatu.
Leczenie wad zgryzu to - dla wielu osób - batalia o piękny uśmiech i pozbycie się kompleksów. Dotychczas stosowane aparaty były dla niektórych pacjentów znacznym ograniczeniem, które na kilkadziesiąt długich miesięcy pozbawiały ich swobody uśmiechu i pewności siebie. Pojawienie się nowoczesnych metod leczenia – Nuvola czy Inman Aligner – całkowicie zrewolucjonizowało metodykę leczenia wad uzębienia, skracając jego czas do zaledwie kilku tygodni.
Ceny za wizytę w prywatnych gabinetach są dość zróżnicowane. Od czego zależą?