Kolejna duża firma, która ma swój zakład w Radomsku zawarła porozumienie ze szkołą ponadgimnazjalną. List intencyjny w starostwie podpisali przedstawiciele firmy JYSK i dyrekcja Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Na razie uczniowie będą mogli zwiedzać zakład i odbywać w nim praktyki zawodowe.
Prawie 10 milionów kosztować będzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlach Bogwidzowy i Sucha Wieś w Radomsku. Ponad 5 mln złotych miasto otrzyma na ten cel z Unii Europejskiej. Dziś w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisano umowę w sprawie dofinansowania inwestycji.
Ewa Minge była gościem honorowym radomszczańskiego Święta Stolarza. Znana projektantka mówiła o modzie, o stylu i o biznesie. Ewa Minge projektuje nie tylko ubrania, ale również meble i wyposażenia wnętrz. W Radomsku przekonywała, że warto działać wspólnie, aby wypromować miasto jako zagłębie meblowe.
Pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pomogły zrealizować wiele inwestycji w gminie Sulejów. Jak środki zewnętrzne wpłynęły na rozwój gminy Sulejów? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć program prowadzony przez Magdalenę Michalak z TVP Łódź. Telewizja TVP Łódź odwiedziła Uszczyn, aby przygotować materiał na temat boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w tej miejscowości.
W Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25.Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej zakończyła szkolenie kolejna grupa żołnierzy. Tym razem byli to podchorążowie z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
Około 200 młodych ludzi z partnerskiego izraelskiego miasta Kiryat Bialik odwiedziło Radomsko. Towarzyszyli im opiekunowie, władze miasta. Goście odwiedzali radomszczańskie szkoły, byli w hali sportowej, w Miejskim Domu Kultury. Szczególny wymiar miało jednak spotkanie, które odbyło się przy macewie. Znajduje w miejscu, gdzie kiedyś stała synagoga. Pomnik przypomina o tragicznej historii radomszczańskich Żydów.
Gminne wysypisko przy ul. Cegielnianej w Moszczenicy w powstało w 1998 roku. Wraz z nim powinien też powstać tzw. fundusz rekultywacyjny, czyli gmina od 16 lat powinna odkładać pieniądze na to, aby w przyszłości było za co wysypisko zlikwidować. Powinna, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła, dlatego dziś ma problem.
Ponad 4 miliony 700 tys. złotych udało się zaoszczędzić w miejskim budżecie w 2013 roku. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty dróg, chodników.
Od 03 marca br. żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej wspierani przez śmigłowce 1 oraz 7 dywizjonu lotniczego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego uczestniczą we wspólnym szkoleniu na poligonie w Nowej Dębie.
Nadchodzi wiosna - piotrkowskie lodowisko kończy sezon.