Kiedy kasjerka otworzyła kasę fiskalną, wykorzystał sytuację, zabrał pieniądze i wybiegł ze sklepu. 34-letni bełchatowianin ukradł 1200 zł. Złodzieja zatrzymał klient sklepu. Policja dziękuje świadkowi zdarzenia za czujność, empatię i reagowanie w sytuacji zagrożenia.
Agencja e-commerce z Wrocławia zdecydowała się udzielić odpowiedzi na podstawowe pytania właścicieli sklepów internetowych. Jeśli chcesz zadbać o skuteczny marketing swojego sklepu, skorzystaj z tej okazji. Dzięki zawartym tu radom możesz przyciągnąć więcej klientów. Wyraźnie zwiększysz też swoje zyski. Co najważniejsze, wyróżnisz się na tle konkurencji i już wkrótce będziesz ważnym graczem na rynku.
Właściciel zostawił niezabezpieczony rower pod sklepem, a złodziej wykorzystał ten moment i odjechał jednośladem. 33-latek został już zatrzymany przez bełchatowskich policjantów, a pojazd wrócił już do właściciela.
W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust m.in. tak, by właściciele sklepów mogli odmówić obsługi klientów, którzy tego obowiązku nie przestrzegają – powiedział PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Powinno powstać prawo pozwalające na niewpuszczenie do sklepu klienta bez maski oraz na odmówienie obsługi takiej osoby - uważa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Jak dodano, sklepy nie są w stanie samodzielnie wyegzekwować od kupujących noszenia masek.
Noszenie maseczek to wciąż – niestety – temat kontrowersyjny. Mimo że liczba nowych zakażeń nie spada, nadal wielu z nas kwestionuje potrzebę zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, np. w sklepie podczas zakupów. Obowiązek taki nakłada na nas prawo czy jednak klientowi bez maseczki można odmówić sprzedaży towaru?
Co dziesiąta partia warzyw i owoców w sklepach sprawdzonych przez Inspekcję Handlową miała błędną informację o kraju pochodzenia lub nie miała jej wcale - podał UOKiK. Od środy kontrole żywności w sklepach przejmuje Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
Epidemia koronawirusa to zmora przedsiębiorców. Niezależnie od branży muszą liczyć się z olbrzymimi stratami. Ucierpiały firmy turystyczne czy restauratorzy. My sprawdziliśmy, jak w czasach epidemii funkcjonują małe sklepy spożywcze zlokalizowane na terenach wiejskich.
W sytuacji nadzwyczajnej, w której trwamy od kilku tygodni, wszyscy doceniamy i podziwiamy pracę służb - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, oni dbają o nasze zdrowie i ratują życie. Warto jednak również pamiętać o osobach, które wykonując swoją codzienną pracę również znalazły się na pierwszej linii frontu, a dzięki ich wysiłkom możemy jako społeczeństwo w miarę normalnie funkcjonować.
W przedświąteczną sobotę sklepy będą pracować krócej - maksymalnie do godz. 14. W związku z epidemią i ograniczeniami np. dotyczącymi liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie oraz zbliżającymi się świętami większość sieci spożywczych zmieniła czas pracy swoich placówek.