Już 21 czerwca o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie z prof. Andrzejem Zybertowiczem, autorem książki "Pociąg do Polski, Polska dla pociągu". Spotkanie pn. "Elity Polski a elity dla Polski: diagnoza i plan" odbędzie się w Oratorium Św. Antoniego przy Klasztorze OO. Bernardynów w Piotrkowie.
Dobrowolna, samorządna, niezależna, społeczna grupa kobiet (i nie tylko) działająca na terenie miejskim. Spotkania wirtualne i w realu. Nauka, wymiana doświadczeń i przyjemne spędzanie czasu - tak piszą i mówią same o sobie.
“Bo w człowieku jest takie poczucie, że ma na każdy temat coś do powiedzenia. Po jakimś czasie już mówi w kółko to samo. Bez autokontroli, bez stawiania sobie wymagań, człowiek w pewnym momencie poddaje się lenistwu umysłowemu. To są zasadzki, przed którymi należy się bronić, żeby nie zatruwać życia innym. Bo trzeba ludzi szanować”.
ks. Adam Boniecki
My, tj. Piotrkowskie Koło Gospodyń Miejskich działamy i rozwijamy się doskonale. Przybywa nowych pań i kolejnych pomysłów na twórcze spędzanie czasu, a wokół nas kręcą się media...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie i Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zapraszają na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, autorką cieszącej się niesłabnącą popularnością sagi mazurskiej - „Dom nad rozlewiskiem”, „Powroty nad rozlewiskiem” i „Miłość nad rozlewiskiem”, które odbędzie się 20 czerwca o godz. 16.30.
Mamy już 700 podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie obniżenia podatków w Piotrkowie powiedział Marcin Pampuch - z Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
Był tam, gdzie kobiety mówią w innym języku niż mężczyźni. Ryszard Czajkowski, jeden z najbardziej znanych polskich podróżników, autor ponad 300 programów telewizyjnych...
Takiej uroczystości w Sulejowie dawno nie było. 26 maja w Domu Dziecka w Sulejowie odbędzie się spotkanie po latach byłych wychowanków połączone z obchodami Dnia Dziecka.
26 maja do placówki zjadą się wychowankowie. - Po raz pierwszy organizujemy takie spotkanie i jesteśmy bardzo ciekawi jak ułożyły się losy dzieci - mówi dyrektor placówki Marek Stanik.
Z pasji i miłości do rękodzieła powstało w naszym mieście pierwsze Piotrkowskie Koło Gospodyń Miejskich. PKGM jest dobrowolną, samorządną, niezależną społeczną grupą kobiet (i nie tylko) działającą na terenie miejskim, która zrzesza panie w różnym wieku, o szaleńczym entuzjazmie do ręcznych robótek.