Miał zostać uruchomiony 1 listopada, ale z powodu braku personelu nastąpi to dopiero w kwietniu przyszłego roku. Oddziału pediatrycznego nie ma też w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim na Rakowskiej. Dzieci są leczone w Radomsku, Tomaszowie czy Bełchatowie.
Od 1 listopada w Piotrkowie nie ma oddziału pediatrycznego. Najmłodsi pacjenci muszą jeździć do szpitali w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie. Sprawę komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska (z zawodu lekarz).
Z opóźnieniem, ale jednak. Według pierwszych komunikatów przejazd na ulicy Roosevelta w Piotrkowie miał być czynny od 14 października. Otwarto go dopiero we wtorek wieczorem, ale prace trwają nadal.
Od poniedziałku przejazd kolejowy na ulicy Roosevelta jest zamknięty.
Coraz częściej zgłaszają się do nas czytelnicy, narzekający na przejazd kolejowy na ulicy Roosevelta.
W nocy z niedzieli na poniedziałek pociąg najechał na leżącego na torach człowieka. 48-letni piotrkowianin nie żyje. Do zdarzenia doszło w okolicach przejazdu kolejowego na ulicy Roosevelta w Piotrkowie.
Od 1 lipca w życie wchodzą zmiany w funkcjonowaniu niektórych oddziałów obu piotrkowskich szpitali.
Organizacje lewicowe nie chcą zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia. Poskarżyli się więc marszałkowi województwa.
Zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia – wbrew wcześniejszym zapowiedziom - wejdą w życie znacznie później.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego powołał na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Janusza Tamillę. Decyzja wydana została na podstawie jednogłośnej, pozytywnej opinii komisji konkursowej, w pracach której uczestniczyli przedstawiciele z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Rady Społecznej powiatowego szpitala.