Możliwość odroczenia terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych - to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce epidemii koronawirusa.
Od 1 lutego zmieniły się przepisy dotyczące „małego ZUS”. Podwyższony został roczny limit przychodów, od którego uzależniona jest możliwość skorzystania z ulgi. Dzięki zmianie w przepisach, z opłaty składek w niższej wysokości, będzie mogło skorzystać więcej osób. Szacuje się, że w całym kraju, może to być nawet 320 tys. przedsiębiorców.
Podniesienie stawek podatku od nieruchomości w mieście wywołało burzę na sesji Rady Miasta. Cześć radnych stwierdziła, że w ten sposób zniechęcamy potencjalnych przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności gospodarczej w Piotrkowie. Władze miasta twierdzą z kolei, że wysokość podatku od nieruchomości to dla inwestorów kwestia marginalna. Jak jest w rzeczywistości? O tym, jak w Piotrkowie „dopieszcza się” przedsiębiorców i jaka jest kondycja lokalnego biznesu rozmawiamy z Katarzyną Szokalską, kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta w piotrkowskim magistracie.
W piotrkowskiej mediatece odbędzie się we wtorek 29 października bezpłatne szkolenie dla właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w biznesie.
Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Bełchatowa, by dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się osoby prowadzące własne firmy.
Pod warunkiem, że do 29 lipca złożycie odpowiednie oświadczenie. Pierwotnie właściciele mikro i małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników i uzyskujących 10 mln euro przychodów rocznie – mieli składać takie wnioski do soboty, 27 lipca, ale dzień wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Energii poinformowali, że będzie można to zrobić do najbliższego poniedziałku, przy czym będzie się liczyć data wysłania oświadczenia, a nie jego złożenia w biurze sprzedawcy.
„Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej (…) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim obwinionego (…) uniewinnia od zarzucanych mu czynów, a kosztami postępowania obciąża Skarb Państwa” – to zdanie piotrkowscy przedsiębiorcy i mieszkańcy Rynku Trybunalskiego znają już na pamięć. Od wielu miesięcy muszą się bowiem zmagać z „łowcą wykroczeń”, który robi zdjęcia ich pojazdom, a następnie wysyła je na policję, sugerując, że są nieprawidłowo zaparkowane. Długie godziny spędzone na komisariacie policji czy w sądach to jednak nie jedyne problemy osób, z którymi walczy „łowca”. Być może jednak ich koszmar wkrótce dobiegnie końca.
Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Organizowane jest przez województwo łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Tegoroczna edycja odbędzie się 15 – 16 października w Vienna House Andel’s Lodz.
Haering, REAC, MBL, Plasimet, Cooper Standard, Polanik, Nowalijka, Haftina, Emerson Polska, Euro Kerze, Szlachet Stal, Pioma - Odlewnia, Famur, Zamet Industry – wszystkie te firmy prowadzą działalność w naszym mieście, zatrudniają łącznie kilka tysięcy osób, niewielu jednak mieszkańców wie, czym dokładnie się zajmują. Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, weźcie udział w Meetingu Gospodarczym, który 2 czerwca odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim.
Ten sam adres a siedzibę ma tam ponad 40 firm. Sulejowska 45 w Piotrkowie. Tereny po b. „Sigmatexie”. To tu swój biznes prowadzi wiele firm. Biedronka, Lidl, Inwemer, ale także dealer samochodowy, drukarnia, hurtownie, firma kurierska, klub fitness czy centrum zabaw dla dzieci.