Będzie nas to kosztować miliony, ale nie mamy wyjścia, musimy zmodernizować ciepłownie i sieci, bo do tego zobowiązuje nas Unia Europejska. Władze Piotrkowa właśnie wybierają najbardziej korzystną (i najtańszą) opcję. Oprócz ciepła mamy również produkować prąd.
O 60% więcej niż obecnie zapłaci w przyszłym roku Piotrków Trybunalski za energię elektryczną. W porównaniu do tegorocznej stawki, różnica wyniesie blisko 1 700 000 tys. zł. Podwyżka cen za prąd dla wszystkich samorządów w kraju jest wręcz szokująca! Dla porównania, w budżecie Łodzi powstała dziura i zabrakło... 12 mln zł.
Bez prądu funkcjonowanie we współczesnym świecie jest praktycznie niemożliwe – od przechowywania żywności, ładowania telefonów, pracy przy komputerze, oglądania filmu w kinie, po podróże samochodami elektrycznymi – wszędzie towarzyszy nam prąd. Prąd – luksus, za który płacimy.
W najbliższy piątek, 1 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie nastąpi przerwa w dostawie prądu. Pracownicy nie będą mieli dostępu do systemu informatycznego, przez co nie będzie można sprawdzić danych podatników czy wystawić zaświadczeń. Usterka ma występować w godzinach 7 - 15.
Mamy dobrą wiadomość m.in. dla mieszkańców ul. Witosa w Piotrkowie, gdzie PGE zaplanowało na dziś wyłączenie prądu. Ze względu na mróz, prace zostały odwołane.
Aż 45 razy od czwartku do piątkowego poranka wyjeżdżała piotrkowska straż pożarna. Interwencje miały związek, rzecz jasna, z pierwszym w sezonie atakiem zimy. W wielu gospodarstwach w powiecie nadal nie ma prądu i, co gorsza, jego dostawy zostaną wznowione dopiero jutro.
W niedzielę informowaliśmy o dość łagodnym przebiegu orkanu Grzegorz w naszym regionie. Gospodarstwa, dachy i domy nie uległy zniszczeniom, większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew czy słupów energetycznych. To oczywiście, wiąże się ze wstrzymaniem dostaw prądu - jeszcze w poniedziałek wszystkie z nich mają zostać usunięte.
Jak zapewniają przedstawiciele PGE, w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim prąd popłynął już do wszystkich gospodarstw. Prądu może nie być jeszcze w niektórych miejscach w Bełchatowie i powiecie bełchatowskim. Wielu słuchaczy Strefy FM skarżyło się, że przez kilka dni po przejściu orkanu Ksawery nie mogli dodzwonić się na 991, ani żaden inny numer telefonu.
Wielu piotrkowian i mieszkańców powiatu piotrkowskiego nadal nie ma prądu, zniszczenia, jakie spowodował orkan "Ksawery" są na tyle poważne, że oprócz ekip technicznych PGE Dystrybucja, przy usuwaniu awarii pracują również energetycy firm zewnętrznych.
Odbiorca energii elektrycznej ma prawo zażądać wypłaty odszkodowania od firmy energetycznej za szkody powstałe w wyniku braku dostaw prądu. Jak wnioskować o wypłatę pieniędzy?