W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim ograniczono część planowanych zabiegów w dwóch oddziałach. Powodem są poniesione koszty finansowe oraz te przewidywane do końca 2019 roku.
Zadłużenie Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie to już kilka milionów zł. Radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego zastanawiali się, jak je zmniejszyć. Jakie mieli pomysły?
Od 1 listopada kontrakt na świadczenia ginekologiczno-położnicze uzyskała poradnia ginekologiczna w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Umowa z NFZ zostanie podpisana do końca 2019 roku, a jej wartość na okres listopad - grudzień to 63 tys. 340 zł.
W Samodzielnym Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim pojawiła się nowa karetka. W czwartek dyrektor placówki Marek Konieczko, odebrał ambulans, który docelowo będzie stacjonował w Wolborzu.
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku poznamy nowego dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Do czasu ogłoszenia konkursu i wyłonienia nowego szefa PCMD obowiązki dyrektora pełni prof. Dariusz Samulak.
Eliza Bartkowska nie jest już dyrektorem Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Zastąpi ją profesor Dariusz Samulak. Z kolei od 1 października w PCMD nie będzie funkcjonować oddział wewnętrzny. To skutek wypowiedzenia umowy przez placówkę w ramach sieci szpitali. Teraz Zarząd Powiatu Piotrkowskiego rozważa złożenie wniosku do prokuratury na dyrektora ŁOW NFZ, ponieważ ich zdaniem nie zapełnił odpowiedniej opieki mieszkańcom Piotrkowa i powiatu.
Nowoczesna rejestracja w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie. W poniedziałek w placówce przy Wolborskiej na specjalnej uroczystości oddano do użytku elektroniczny system kolejkowania do rejestracji.
Konsekwencją wyjścia Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z sieci szpitali jest nie tylko likwidacja interny w tej placówce, ale również znaczne ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dotąd ponad 160 tysięcy mieszkańców miasta i powiatu mogło liczyć na pomoc pięciu zespołów lekarsko-pielęgniarskich. Teraz zostaną dwa. Czy to wystarczy?
W szpitalu przy Roosevelta w Piotrkowie nie będzie już oddziału wewnętrznego, to skutek wypowiedzenia przez tę placówkę Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowy w ramach sieci szpitali. Sytuację pacjentów miasta i powiatu komentuje NFZ.
Oddział Położniczo-Ginekologiczny zostaje w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, czyli w szpitalu przy ul. Roosevelta. Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie rozstrzygnął konkurs na prowadzenie porodówki w Piotrkowie.