Mocne słowa padły podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego. W trakcie dyskusji o sytuacji ekonomiczno – finansowej Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (czyli szpitala przy Roosevelta) dyrektor placówki zwróciła uwagę na brak współpracy personelu medycznego. Eliza Bartkowska poinformowała też o zawieszeniu od 1.09 działalności Oddziału Kardiologiczno – Internistycznego.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim podsumowali długi sierpniowy weekend na drogach naszego miasta i powiatu. Tegoroczna akcja trwała 5 dni (11 - 15 sierpnia). W tym czasie doszło do 5 wypadków drogowych, w których rannych zostało 8 osób. Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących. Doszło do 35 kolizji drogowych.
Wzrasta liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Od 1 stycznia do 31 lipca w Polsce zanotowano 767 przypadków zachorowań, w województwie łódzkim w tym samym czasie było 57 zachorowań.
Nikomu nic się nie stało. Ucierpiały za to budynki, zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze w gminach Grabica, Czarnocin, Moszczenica. Trwa liczenie strat po porannej nawałnicy. Na miejscu pracują strażacy, którzy zabezpieczają budynki.
Gośćmi specjalnymi tegorocznych Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Moszczenicy będą samorządowcy z węgierskiej Abdy, gminy partnerskiej.
Mieszkańcom miasta i powiatu przypominamy o zbliżających się akcjach honorowej zbiórki krwi. Pierwsza już w najbliższą sobotę 5 sierpnia w Gomulinie. Krew będzie można oddawać od 10.00 do 13.00 w sali OSP przy ul. Trybunalskiej.
2,5 mln złotych ma kosztować modernizacja 4 kilometrowego odcinka drogi powiatowej Bazar – Cieszanowice. Inwestycja obecnie jest realizowana a jej planowe zakończenie przewidziano na sierpień tego roku.
Spadek o dwa miejsca zanotował Piotrków w rankingu miast na prawach powiatu opublikowanego przez pismo samorządowe "Wspólnota". A jeszcze w 2013 roku trybunalski gród był na 15 pozycji.
To najniższa stopa bezrobocia w historii. Nigdy w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim nie była tak niska. Bezrobocie systematycznie spada od 2012.
Prawie 400 tysięcy złotych więcej (377 433,58 zł) niż w I półroczu tego roku Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczy na leczenie mieszkańców powiatów bełchatowskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego.