„Od połowy marca do połowy września wypłaciliśmy 29 mld zł ze środków europejskich, o 7 mld zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego” – powiedział Andrzej Stelmaszczyk, dyrektor Biura Projektów Rządowych w Banku Gospodarstwa Krajowego. Dla BGK, który w ciągu ostatniej dekady wypłacił łącznie prawie pół biliona złotych, pandemia nie miała większego wpływu na proces obsługi wypłat środków europejskich.
Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu jest skuteczniejsze niż w biurze - uważa prawie 51 proc. uczestników badania „Efektywność pracy zdalnej". Jednocześnie 45 proc. przyznaje, że pracując zdalnie, poświęca na obowiązki więcej czasu niż w siedzibie firmy.
W związku z rozwojem epidemii i wynikającymi z tego ograniczeniami w handlu, niektóre sieci spożywcze zmieniają czas pracy swoich placówek.
Cała Polska od soboty strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od IV do VIII w trybie zdalnym - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Restauracje, bary i puby będą zamknięte. Wszystko wskazuje na to, że od soboty będziemy mieć mały lockdown.
Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3.00 na 2.00. Do czasu letniego wrócimy w marcu 2021 r.
Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.
Przepis dotyczący nakazu noszenia maseczek będzie przeniesiony do ustawy i doprecyzowany - poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Mówiąc o lekarzach i przygotowywanej ustawie o służbie zdrowia, zaznaczył, że "działamy w czasie szczególnym i musimy wykorzystywać nadzwyczajne narzędzia".
W czwartek przy udziale unijnej komisarz ds. spójności i reform Elisy Ferreiry odbyła się w Brukseli ceremonia zamknięcia głównej części 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, podczas której podsumowano dwa pierwsze tygodnie wydarzenia oraz zapowiedziano jego trzecią część, poświęconą "zielonej Europie". W tym roku konferencja odbywa się w formule hybrydowej, głównie wirtualnie.
Dominika Kulczyk publikuje pierwszy na świecie raport dotyczący ubóstwa menstruacyjnego i dołącza do grupy światowych filantropów. Dołączyła do Foundry – międzynarodowej, elitarnej grupy filantropów. Jest ona częścią inicjatywy Founders Pledge, wspierającej największych światowych przedsiębiorców zaangażowanych w działalność dobroczynną. Pierwszym efektem tej współpracy jest publikacja raportu podejmującego temat przeciwdziałania ubóstwu menstruacyjnemu na świecie. Problemem tym Dominika Kulczyk zajmuje się już od dłuższego czasu, prowadząc aktywne działania poprzez swoją fundację, m.in. w Polsce, Kenii i Nepalu.