Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa wspólnie z policjantami z Opoczna wykryli nielegalną staję paliw, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie opoczyńskim. Zabezpieczono beczki, w których łącznie było ponad 11 tysięcy litrów oleju opałowego.
Pellet czasami pisany jako pelet to wydajne, suche paliwo, które cieszy się coraz większą popularnością. Jest wytwarzany z odpadów będących naturalnym produktem obróbki drewna. Nazywany jest biopaliwem, ponieważ w czasie jego spalania powstaje bardzo mało produktów ubocznych, a do atmosfery wydostają się naprawdę niewielkie ilości CO2. Co więcej, popiół powstały po spalaniu pelletu można wykorzystać w formie nawozu mineralnego.
Zdaniem ekspertów tylko silna, zdywersyfikowana pod względem źródeł energii firma będzie w stanie podołać transformacji energetycznej i wzrostowi zapotrzebowania na energię. Konsolidacja rynku paliwowo-energetycznego, choć spóźniona o 20 lat, buduje bezpieczeństwo paliwo-energetyczne Polski i zwiększy dochody budżetu państwa nawet o 7 mld zł w skali roku.
W najbliższych dniach możemy zobaczyć wzrost cen na stacjach - wskazują analitycy e-petrol. BM Reflex podaje, że w najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia z dalszym wzrostem średnich cen oleju i gazu na stacjach do 5 groszy na litrze.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kradł olej napędowy ze stacji paliw różnych koncernów. Działał na terenie województwa łódzkiego. Jego łupem padło ponad 2 tysiące litrów paliwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Spuszczał paliwo ze zbiorników maszyn rolniczych, ukradł 600 litrów. 49-letniego złodzieja policja zatrzymała po pościgu.
Magazynowanie paliwa w gospodarstwach to rozwiązanie, z którego korzysta wielu rolników. Wymaga to jednak szczególnej ostrożności, bo olej napędowy jest substancją łatwopalną a jego przechowywanie obwarowane jest przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych.
Na terenie powiatu piotrkowskiego działał gang paliwowy, który odbarwiał olej opałowy i wprowadzał do obrotu jako napędowy. Działania prowadzone były na szeroką skalę. W ciągu 3 miesięcy do obrotu mogło trafić nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa. Skarb Państwa mógł stracić co najmniej ponad 15 mln zł.
Wycofujemy się z opłaty paliwowej - poinformował w poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podwyżka cen paliw w kwocie dwudziestu pięciu groszy na litrze, zawarta w poselskim projekcie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, nie będzie procedowana przez Sejm. - To wspólna decyzja - podkreślał na antenie Strefy FM w programie "Magiel" poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, Robert Telus.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliw ze stacji benzynowych. Sprawcy pojawiali się przed dystrybutorem wypożyczonym fiatem ducato, jednak z przepiętymi tablicami rejestracyjnymi, które wcześniej ukradli z innego auta. Po zatankowaniu, odjeżdżali bez uiszczania opłaty.