Kiepską ocenę urzędującym władzom miasta wystawili miejscy radni SLD, którzy wczoraj zwołali konferencję "Piotrków na progu kryzysu".
W idealnym stanie oddano go do użytku ponad rok temu. Dziś niewiele pozostało z tamtego widoku. Brakuje klamek w drzwiach, zniszczone są włączniki od światła, ściany ozdobione napisami z krwi i farby, mnóstwo śmieci, mimo codziennej pracy sprzątaczki, i powybijane szyby. Libacje na klatce schodowej nie są tu rzadkością. Mowa o komunalnym bloku przy ulicy Iwaszkiewicza. Większość mieszkańców ma już dość mieszkania w takich warunkach.
Blok przy ulicy Iwaszkiewicza zaadaptowany został do celów mieszkaniowych po ówczesnym akademiku. Jest lokalem komunalnym. Wyremontowany i oddany do użytku został w lutym ubiegłego roku. Przyszli mieszkańcy tego miejsca z tzw. listy oczekujących cieszyli się z nowego, atrakcyjnego lokum. Niektórzy jednak szybko się rozczarowali. Zaskoczeni "różnorodnością" stylu życia niektórych mieszkańców, mają dość tego miejsca.
Władze miasta oraz inwestor Fokus Park wspólnie zastanawiają się, jak rozwiązać problemy komunikacyjne, które narastają wraz z rozpoczęciem kolejnej budowy w okolicach ul. Modrzewskiego.
Piotrkowscy emeryci i renciści, mimo strajku pocztowców, mogą odbierać swoje świadczenia w urzędzie pocztowym przy ulicy Belzackiej 95.
Przeciwko budowie kasyna i dyskoteki na działce po hucie szkła "Kara" protestują nie tylko przedsiębiorcy, którzy mają być sąsiadami tego przybytku, ale również mieszkańcy przyległych ulic.
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami urodziła się maleńka, śliczna dziewczynka. Była tak mała, że mieściła się na dłoni dorosłego człowieka. Ważyła 600 gramów i mierzyła 33 centymetry. Jej rodzice nadali jej imię Calineczka.Tak naprawdę dziewczynka ma na imię Natalia, urodziła się trzy lata temu i do niedawna mieszkała w Piotrkowie Trybunalskim. Radość, płacz, strach, śmiech. Takie emocje towarzyszyły rodzicom Natalki, kiedy przyszła na świat. Poród w 24. tygodniu ciąży był konieczny, a zespół lekarzy ratował nie tylko dziecko, ale również i matkę. Każda bajka kończy się dobrze.
Duże zmiany w czołówce tabeli grupy I w trzeciej lidze. Wydział Gier Mazowieckiego ZPN zweryfikował wynik meczu 27. kolejki Concordia Piotrków z OKS Olsztyn (na boisku 0-0) jako walkower 3:0 dla olsztynian.
Kiedy po kwadransie meczu w Żarnowie miejscowy LKS prowadził z goścmi z Mierzyna 3:0 wydawało się, że tego spotkania nie może już przegrać. Mierzynianie zaczęli jednak odrabiać straty.
Wszystko jest już jasne. Do klasy okręgowej awansowały: KS Poświętne i Szczerbiec Wolbórz (grupa I) oraz Czarni Radomsko i Piotrcovia (grupa II). Zespoły z Wolborza i Piotrkowa zapewniły sobie awans w ostatnich meczach.
Kilka niespodziewanych rozstrzygnięć zanotowano w 15. kolejce ALPN. Swój mecz przegrał lider - Barwil-Omega, który po zaciętej walce uległ Starówce 2:3. Na trzecie miejsce spadł w tabeli zespół Haftiny. Dotychczasowy wicelider przegrał z Drewmalem 3:1. Wysokie zwycięstwo odniósł PEUK-Roka. W meczu z Browarami wynik mógł być nawet dwucyfrowy, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Dariusz Rutkowski, który zapobiegł wyższej porażce.