Wybór płytek łazienkowych to z całą pewnością niełatwe zadanie. Pod uwagę musimy wziąć nie tylko ich wygląd, lecz także – a może przede wszystkim – specyfikę pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Jak podkreślają projektanci wnętrz i specjaliści od prac wykończeniowych, wielu klientów popełnia duży błąd, dokonując wyboru w sposób nieprzemyślany i kupując płytki kierując się jedynie ich walorami wizualnymi. Wyjaśniamy więc, czym się kierować i jak uniknąć podobnych błędów.
Zaczęli od uporządkowania infrastruktury komputerowej, a skończyli na wdrożeniu całej palety e-usług dla mieszkańców. Za te działania gmina Klembów zdobyła główną nagrodę w konkursie Serwisu Samorządowego PAP Innowacyjny Samorząd 2020 w kategorii gminy wiejskie.
Tysiące godzin zajęć pozalekcyjnych, które są wykorzystane na myślenie, programowanie, a jednocześnie są ciekawe - tak starosta toruński Marek Olszewski charakteryzuje projekt "EU-geniusz", który został laureatem konkursu "Innowacyjny Samorząd" organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP w kategorii powiatów.
Wirtualny lot balonem nad trybunalskim grodem będzie można odbyć po założeniu okularów do oglądania wirtualnej rzeczywistości. Wszystko dzięki projektowi realizowanemu przez pracowników jednej z łódzkich firm. Dotacje na ten cel pozyskano dzięki współpracy z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.
W Warszawie wręczono w środę nagrody w konkursie Innowacyjny Samorząd 2020, organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Laureatami, w poszczególnych kategoriach, zostali: miasto Gdynia, gmina miejska Ciechanów, gmina miejsko-wiejska Grodzisk Mazowiecki, gmina wiejska Klembów i Powiat Toruński.
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
„Nasza nowa przestrzeń”, to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a dworcem PKS. Jest on skierowany do młodzieży, która musi odpowiedzieć na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy piotrkowskiej wieży ciśnień.
26 lutego, podczas gali w Warszawie, odbiorą nagrody zwycięzcy konkursu Innowacyjny Samorząd, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Napłynęło ponad 300 zgłoszeń.
Już nie miesiące czy tygodnie a dni odliczają do przeprowadzki do nowej siedziby podopieczni, specjaliści, pracownicy i sympatycy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim. 500-metrowy lokal przy ulicy Wysokiej, po 12 latach, zamieniają na ten przy Wolborskiej 86. – Jestem przeszczęśliwa i bardzo wdzięczna, bo dzięki coraz większemu gronu sprzyjających nam od wielu lat osób spełniają się nasze marzenia – mówi Hanna Gural dyrektor „Szansy”. - Ogromnie im za to dziękuję. Ich zaangażowania nie da się wycenić, ale zadbamy o to, by zawsze o nich pamiętać.
W dzisiejszym biznesie liczy się kreatywność, szybkość i dążenie do realizacji celów. To sposób na osiągnięcie sukcesu. Nie byłoby to jednak możliwe bez dużej dawki wiedzy merytorycznej. To obecnie must-have. Publikacje naukowe dawno przestały być przeznaczone tylko dla grona naukowego. „Twardy” biznes czerpie z nauki. Wydawnictwa naukowe działają na rynku wraz z wydawnictwami komercyjnymi. Tendencję potwierdza Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.