Kiedy w serwisie YouTube ukazał się film nakręcony przez grupę uczennic z piotrkowskiego „Ekonomika”, w sieci zawrzało. Produkcja uczennic w bezpośredni sposób nawiązuje do filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, słów na k… (i nie tylko) jest więc tam… sporo. Dziś sprawę komentuje dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, a także wychowawca uzdolnionej filmowo młodzieży.
W sieci pojawił się film „Ekonomik. Niebezpieczne kobiety”, w którym główne role grają uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie. W jedną z ról wcielił się również nauczyciel tej placówki. Obraz nawiązuje to najnowszej produkcji Patryka Vegi.
Nowa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale lokalna w Podstrefie Wola Krzysztoporska ŁSSE. Chodzi o firmę Cermont sp. z o.o. z Woli Krzysztoporskiej, która w poniedziałek (30 stycznia) uroczyście odebrała zezwolenie na działalność w Strefie.
Mamy nowe informacje dotyczące rozprzańskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej sprawie ostatnio niewiele się działo, ponieważ zmieniły się władze w samej strefie, a także w łódzkim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, do której należy ponad 200 hektarów w okolicy Niechcic, a to właśnie tam miałaby powstać rozprzańska podstrefa.
Mieszkańcy Piotrkowa, którzy lubią kulinarne podróże, mają niebywałą okazję przeniesienia się w ciągu jednego zaledwie weekendu na co najmniej trzy kontynenty. Przed centrum handlowym ECHO odbędzie się zlot food trucków, które serwować będą szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na seans astronomiczny „Komety i planety”.
Strefa euro to unia walutowa, do której należy 19 z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, przykład realizacji idei integracji gospodarczej, do której dąży Unia Europejska. O wprowadzeniu wspólnej europejskiej waluty zadecydowano w Traktacie z Maastricht. Unia walutowa jest według tego dokumentu częścią pierwszego z trzech filarów integracji europejskiej.
Dzięki bezchmurnemu niebu minionej nocy piotrkowianie bez trudu mogli obserwować mające miejsce zaćmienie Księżyca, podczas którego satelita Ziemi przybrał czerwoną barwę.
W tym roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zatrudni około 1000 osób, o ponad 500 mniej niż w zeszłym roku. Nie oznacza to jednak, że Strefa przestaje się rozwijać.
Z inicjatywy poseł Krystyny Ozgi w Urzędzie Gminy w Rozprzy odbyło się spotkanie przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agencji Nieruchomości Rolnych - Filia w Łodzi oraz samorządu gminy Rozprza. Tematem spotkania było utworzenie w zachodniej części gminy Rozprza, m.in. na terenach po byłej oczyszczalni ścieków w okolicach Niechcic (Biała Róża, Gieski), w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej A1, Podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (teren o pow. ok. 205 ha). Obecnie największy problem dotyczy zjazdu z drogi do przedmiotowego gruntu. Zjazd powinien znajdować się w bliskiej odległości od terenu, aby inwestorzy zainteresowali się tym miejscem.