Rozpoczął się piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki. Do końca kolejnego tygodnia w Mediatece 800-lecia przygotowano wiele atrakcji. Będą pokazy naukowe, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.
Na początek zwiedzili ją oficjele, którzy wspólnie otworzyli najnowocześniejszy obiekt naszego miasta. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak i wiceminister kultury Magdalena Gawin, która została pierwszą czytelniczką Mediateki.
Od kilku tygodni w Piotrkowie Trybunalskim działa oddział Polskiego Centrum Mediacji. Osoby zainteresowane pomocą mediatora mogą zgłaszać się do siedziby oddziału przy ulicy Sienkiewicza. W piotrkowskim oddziale mediacji pracuje 7 mediatorów.
Piknik rodzinny wraz z festiwalem nauki i techniki, do tego specjalny korowód „Podaj książkę" złożony z czytelników przenoszących symbolicznie ostatnie osiemset książek z siedziby dawnej biblioteki przy ul. Jerozolimskiej do nowego budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej. W piątek 14 czerwca otwarcie Mediateki 800-lecia.
Ośmiu osadzonych z Aresztu Śledczego w Piotrkowie (a właściwie z oddziału zamiejscowego AŚ w Goleszach) pomaga w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej do mediateki.
Piotrkowska Mediateka została doceniona przez Radę Konsultacyjną konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019 organizowanego przez Portal Samorządowy. Zgłoszenia do rywalizacji nadsyłano od grudnia ubiegłego roku, a po ich skompletowaniu Rada wybrała najlepsze z nich.
W związku z przeprowadzką do Mediateki 800-lecia od 2 maja Miejska Biblioteka Publiczna przy Jerozolimskiej 29 będzie nieczynna.
Piotrkowska mediateka zostanie otwarta w czerwcu. A już w maju zamknięta będzie Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy Jerozolimskiej.
Grzegorz Wojciechowski, wicemarszałek województwa łódzkiego zwiedzał w towarzystwie prezydenta Krzysztofa Chojniaka, piotrkowską mediatekę. Samorządowiec nie wykluczył, że Urząd Marszałkowski w Łodzi wesprze tę inwestycję i do Piotrkowa trafią pieniądze na doposażenie obiektu. Konkretów na razie brak.
Na harcerzy zawsze można liczyć. Wykorzystali ostatni dzień ferii i postanowili pomóc w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej z siedziby przy Jerozolimskiej do mediateki na placu Pofranciszkańskim.