Wiemy już, które miasta otrzymają unijne dofinansowanie na rewitalizację i rozwój potencjału społeczno-gospodarczego. Projekt „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim” znalazł się na czele listy. Nasze miasto otrzyma ponad 21 milionów złotych.
Wzruszające wspomnienia, apele czy uroczysta msza święta to coś, co od dawna towarzyszy kolejnym rocznicom bombardowania Sulejowa. W tym roku pojawiły się także mocne, polityczne akcenty. Pojawiły się wątki lokalne – dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na rewitalizację Sulejowa, obwodnica miasta i obciążenie ruchu na krajowej "dwunastce".
Zespół wykwalifikowanych psychologów ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Aleksandrowskiej w
Łodzi pomoże uczestnikom obozu w Suszku. Psychologowie nieść będą pomoc młodym ludziom oraz ich rodzinom. Na Pomorzu w wyniku nawałnicy zginęły dwie dziewczynki przebywające na obozie łódzkiej Chorągwi ZHR.
- Chcemy pielęgnować pamięć o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bo zasłużył się dla kraju i jest bohaterem - mówili nam ci, którzy wzięli udział w Piotrkowskim Marszu Pileckiego. Łącznie na Rynku Trybunalskim - gdzie marsz się rozpoczął - pojawiło się około tysiąca piotrkowian.
Tylko trzech piotrkowskich uczniów dostało jednorazowe stypendia naukowe marszałka województwa łódzkiego, wszyscy trzej uczęszczają do I LO w Piotrkowie Trybunalskim im. Bolesława Chrobrego.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Piotrkowie zaprasza na Piotrkowski Marsz Pileckiego, który odbędzie się 25 maja.
- Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy muralu - powiedział w rozmowie z nami Maciej Łaski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Chodzi o malowidło, które wygrało w konkursie na najlepszy mural upamiętniający Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które niedawno odbyły się w Piotrkowie.
Od 6 lat 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzorem lat poprzednich również w Piotrkowie odbędą się społeczne obchody, na które składać się będzie cykl wydarzeń organizowanych przez piotrkowskie środowiska patriotyczne.
Nawet 10 tysięcy złotych stypendium naukowego mogą otrzymać uczniowie lub studenci z Łódzkiego. Już 1 lutego rozpoczyna się bowiem XI edycja stypendiów naukowych marszałka województwa łódzkiego.
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.