Remont ulicy POW w Piotrkowie ciągle trwa. W związku z tym zmieniono trasy kursowania autobusów MZK, które teraz nie mogą wjeżdżać w okolice dworców. Wjeżdżają tam natomiast prywatni przewoźnicy tzw. busami.
Takie rozwiązanie jeszcze w tym roku zostanie wprowadzone w Żorach na Śląsku. Dyskusje na ten temat prowadzone są także w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. - To dobre rozwiązanie dla Piotrkowa - twierdzi radny Tomasz Sokalski.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie wprowadził dla pasażerów nową usługę pod nazwą CallPay. Dzięki niej każdy użytkownik będzie mógł kupić bilet jednorazowy (w granicach miasta i poza granicami Piotrkowa) za pomocą telefonu komórkowego. Usługa jest dostępna od dziś (10 kwietnia).
Każdy z pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie dostał 2400 zł netto jednorazowej premii. O to walczyli związkowcy spółki, pieniądze już trafiły na konta.
Jeśli jesteś honorowym krwiodawcą i oddałeś minimum 18 litrów krwi (w przypadku kobiet wystarczy 15), emzetką po Piotrkowie możesz jeździć za darmo.
Piotrkowskie emzetki kursują już według świątecznego rozkładu jazdy.
Sprawdzają, czy w autobusach i na przystankach jest bezpiecznie. Piotrkowscy policjanci włączyli się w wojewódzką akcję pod hasłem „Bezpiecznie w komunikacji miejskiej”.
Piotrkowski MZK kilka miesięcy temu obiecywał, że z początkiem nowego roku podróżujący komunikacją miejską powinni spodziewać się nowych rozkładów jazdy wszystkich firm przewozowych. Nie o wszystkich przystankach jednak pamiętano.
Chcą pieniędzy, więcej pieniędzy. Prezes oferuje 2400 zł brutto, oni chcą 2400 netto. Trwa spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Piotrkowie. Zgrzyty na linii związki zawodowe - prezes odnawiają się średnio co 2 lata. - Jakkolwiek zakończą się rozmowy ze związkowcami, podwyżek cen biletów w tym roku nie będzie! – podkreśla z całą stanowczością prezes miejskiej spółki.
Radni podjęli decyzję. Wszystkie niepełnosprawne dzieci będą mogły jeździć za darmo komunikacją miejską w Piotrkowie.