Czy jest szansa, by na ulicy Sadowej w Piotrkowie powstał próg zwalniający? Właśnie z takim pytaniem do Zarządu Dróg i Utrzymania miasta zgłosili się piotrkowianie.
We wtorek koło godziny 7.40 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. 1 Maja w Piotrkowie. W lokalu przebywał mężczyzna. Na miejsce wysłane zostały 3 zastępy.
Trzy samochody osobowe zderzyły się z jeleniem na drodze między Wolą Moszczenicką a Rakowem. Jedna osoba zginęła. Do wypadku doszło we wtorek około godz. 5 nad ranem.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z okazji stulecia wolnej Polski gościli piotrkowskich kombatantów i śpiewali hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Do zderzenia samochodu osobowego i motocykla doszło w sobotę około 14 w miejscowości Paradyż w powiecie opoczyńskim. Motocyklista zginął na miejscu.
Oddział wewnętrzny w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie jest nieczynny do odwołania. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne związane z pojawieniem się bakterii "NEW DELHI".
W wielu piotrkowskich szkołach odbywają się w piątek uroczyste akademie poświęcone Świętu Niepodległości. Wyjątkową rocznicę świętują również Szkoła Podstawowa nr 16 i nr 2.
Choć w ostatnim okresie najwięcej ofert pracy pojawia się na stanowisko programisty, to nie każdy kandydat specjalizujący się w tej dziedzinie może liczyć na zatrudnienie, gdyż oprócz kompetencji twardych, liczą się także kompetencje miękkie, a te, niezależnie od zawodu i rodzaju wykonywanych obowiązków, nie zawsze idą w parze z branżową wiedzą. Doradcy personalni przekonują, że o przyjęciu do pracy w 70% decydują umiejętności twarde, w pozostałych 30% kompetencje społeczne. Natomiast o utracie pracy rozstrzyga w 70% brak zdolności społecznych, w 30% zaś brak odpowiednich kwalifikacji merytorycznych. W dodatku wygląda na to, że tak określone proporcje mogą ulegać zmianie na korzyść kompetencji miękkich.
Kolejne referaty zajmujące się obsługą mieszkańców przenoszą się na ul. Szkolną 28. - Poprawiamy obsługę naszych mieszkańców i pozostałych klientów magistratu. Zmodernizowany budynek zapewni lepszy komfort załatwiania urzędowych spraw – mówi Bogdan Munik, sekretarz miasta, zaznaczając, że obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W czwartek (8 listopada) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka - 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.