- Zapoznałem się już w większości z protokołami
Inspekcji Transportu Drogowego i mogę skomentować wczorajsze działania inspektorów - powiedział Krzysztof Kurczyna - prezes piotrkowskiego Transportowca.
Dziesięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i trzy mandaty. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała 13 minibusów kursujących po Piotrkowie. W tym samym czasie w różnych punktach miasta pojawili się inspektorzy z Piotrkowa i Łodzi.
W wielu przypadkach stan techniczny pojazdu zagrażał bezpieczeństwu pasażerów. Samochody musiały zjechać z trasy.
Najważniejszy dla układu w czołówce tabeli był mecz w Paradyżu. Miejscowa drużyna podejmowała Ceramikę Opoczno. Do 70 minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Dwa celne strzały Mariusza Koćmina dały zwycięstwo gospodarzom i pozbawiły opocznian chyba już szans awansu. Nie odpuszczają także Zjednoczeni Bełchatów. Podopieczni grającego trenera Macieja Wiśniewskiego pokonali w Gorzkowicach miejscowy GUKS 3:0.
Badaniami lekarskimi w Instytucie Sportu oraz Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie rozpoczęła zgrupowanie kadra siatkarzy prowadzona przez trenera Raula Lozano.
Zmiany personalne w Urzędzie Gminy w Łękach Szlacheckich. Krystynę Famulską, dotychczasową sekretarz, zastąpił na tym stanowisku Grzegorz Stępień.
Od prawie dwóch lat w Piotrkowie działa Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Ma swojego dyrektora, swoją siedzibę, telefon kontaktowy, jednak jak dotąd niczym szczególnym nie zaznaczył się na polu badań nad polską samorządnością. Jego siedziba stoi pusta, a dzwoniącego telefonu nie ma kto odebrać, ponieważ instytut nie zatrudnia pracowników. Czy i kiedy się to zmieni?
Na posiedzeniu Gminnego Zrzeszenia LZS, zgodnie ze statutem, powołana została w Woli Krzysztoporskiej społeczna sekcja piłki siatkowej. W jej skład weszli: Piotr Wojciechowski (przewodniczący), Tomasz Wojtczyk (zastępca), Michał Gaworczyk (sekretarz), Wojciech Wieczorek, Przemysław Stemplewski, Marcin Szymak oraz Rafał Mańkowski.
Gmina Wola Krzysztoporska ma już studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Co ma wspólnego z budynkiem przy ul. Dąbrowskiego 14 kochanka carskiego gubernatora, papieski szabelan i słynny kataloński architekt Antonio Gaudi? Zadziwiająco sporo, podobnie jak pewne robotnicze stowarzyszenie i... wojsko polskie.
Pomysł wybudowania w Piotrkowie nowoczesnego obiektu handlowego nie pojawił się wraz z amerykańskim przedsiębiorstwem w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, ale narodził się znacznie
wcześniej,w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Lokalizacja Hali Targowej była (i jest) nawiązaniem do projektu regulacyjnego
jeszcze z 1878 roku, kiedy to teren, na którym ona stoi, przeznaczono już pod przyszłą dzielnicę handlowo-mieszkaniową.