Ostatnio zrobiło się o nim głośno po uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego, kiedy zbojkotował przemówienie byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego i domagał się wyłączenia przemówienia z programu sesji. Wtedy usłyszeć mógł o nim cały kraj. Na szczeblu lokalnym, w Piotrkowie, znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego. - W polityce cały czas działam z drugiego-trzeciego rzędu - przyznał na antenie Strefy FM w programie "Strefa pytań" Michał Król, radny wojewódzki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Gościem programu "O tym się mówi" na antenie radia Strefa FM była dziś Beata Opalanka-Królikiewicz, autorka bloga "Niebo na talerzu" oraz książki kucharskiej o tym samym tytule.
W piątek ulicami Piotrkowa przejdzie jak co roku Orszak Trzech Króli. 6 stycznia obchodzimy bowiem święto Objawienia Pańskiego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę Wojewody Łódzkiego w sprawie uchwalenia regulaminu Sejmiku Samorządowego. Sprawa ma związek z konfliktem podczas jednej z sesji przewodniczącego Marka Mazura z PSL i radnego Michała Króla z PiS.
Dziś na ulicy Wieniawskiego próbowano interweniować w sprawie przetrzymywanych w tragicznych warunkach kóz. To druga interwencja w ciągu dwóch dni - wczoraj właścicielowi odebrano trzy psy i królika.
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
Tradycyjnie 6 stycznia przez Piotrków przeszedł Orszak Trzech Króli. Już po raz drugi uczestnicy wyruszyli spod kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.
Wykonywanie kolorowych malowideł na płaskich kamieniach, maski i czapki kolędników, tworzenie lampionów ze słoików, czy odnawianie starych ozdób świątecznych, czyli „Bombowy recykling”. To wszystko będzie można zobaczyć podczas warsztatów w sali OSP w Sulejowie.
Podobnie zresztą jak każdy, kto odwiedził w niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, w którym po raz trzeci już zorganizowano konkurs kulinarny pod hasłem Smaki Królowej Bony.
Będzie konkurs kulinarny, rajd rowerowy i rycerskie pojedynki! Już w najbliższą niedzielę (30 sierpnia) w Woli Krzysztoporskiej kolejna edycja gminnej imprezy pod nazwą „Smaki Królowej Bony”. Początek o godzinie 16.00.