Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski z Zapasach w Stylu Klasycznym (do lat 23), które odbyły się w Katowicach zawodnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli dwa medale, na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej 71 kg stanął Mateusz Bernatek, natomiast brąz w kategorii 85 kg wywalczył Piotr Kępski.
Tak się złożyło, że 16. Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Wicemistrza Olimpijskiego Piotra Stępnia w Zapasach w Stylu Klasycznym odbył się w dniu urodzin patrona tej imprezy, który jak sam podkreślał cieszy się, że może świętować ten jubileusz właśnie w taki sposób. A działo się sporo, ponieważ na matach w piotrkowskiej Hali Relax rywalizowało ponad 100 zawodników.
Bolek i Lolek to znani bohaterowie z dzieciństwa. Nakładem wydawnictwa Znak ukazuje się seria książek dla dzieci z przygodami ulubionych bohaterów.
31-letniemu obywatelowi Bułgarii zepsuł się samochód. Kiedy mężczyzna próbował zatrzymać przejeżdżające samochody, ciężarówka przejechała mu po stopach.
W 37. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, podczas mszy świętej w kościele w Wolborzu ksiądz proboszcz Grzegorz Gogol otrzymał Medal „Zło dobrem zwyciężaj”.
Niecały rok temu pisaliśmy o życiowym sukcesie Marcina Tomczyka, sztangisty Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf Bujny, który zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. W sobotę, 17 października zawodnik klubu z Bujen powtórzył ten sukces i z Mistrzostw Polski, które tym razem odbyły się w Wałbrzychu, także wrócił ze srebrnym krążkiem.
Zapaśniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zdobyły 6 medali, w tym pięć złotych, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w zapasach kobiet, zaliczanego do Rankingu Klubowych Mistrzostw Polski w grupie wiekowej młodzik.
Tymczasem zapaśnicy tego klubu wywalczyli trzy medale w Pucharze Polski Kadetów.
Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce w gm. Aleksandrów zaprasza do udziału w Rodzinnym Festiwalu Piękna i Smaku.
Wydaje się, że Domy Kultury odchodzą do lamusa, a konkurencją stają się komercyjne centra kultury i rozrywki. Takie placówki muszą wciąż ewoluować i poszukiwać nowych ścieżek „sprzedaży” kultury, bardzo często stają się miejscem szkoleń dla lokalnego otoczenia, ale również inwestują w kursy dla własnych pracowników, którzy muszą się doszkalać.
W Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się obchody Tygodnia Zakazanych Książek. Młodzież czytała fragmenty wybranych książek i informowała słuchaczy, dlaczego właśnie te książki były zakazane.