Kolejne medale zapaśników i zapaśniczek AKS-u

Strefa FM Środa, 14 października 20159
Zapaśniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zdobyły 6 medali, w tym pięć złotych, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w zapasach kobiet, zaliczanego do Rankingu Klubowych Mistrzostw Polski w grupie wiekowej młodzik.
Tymczasem zapaśnicy tego klubu wywalczyli trzy medale w Pucharze Polski Kadetów.

Wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły: Zuzanna Kozłowska (kat. wagowa 32kg), Nikola Dytrych (kat. 37 kg), Wiktoria Antosik (kat. 44 kg), która w walce finałowej pokonała dwukrotną mistrzynię Polski w tej grupie wiekowej Nikolę Wizner ze Slavii Ruda Śląska. Złoty medal wywalczyła także Aleksandra Skudlara (kat. 52 kg), ona również zmierzyła się w finale z mistrzynią Polski z 2014 roku Pauliną Danisz ze Slavii Ruda Ślaska, złoto wywalczyła także Patrycja Wochna (kat. 62 kg), natomiast srebrny medal zdobyła Nikoletta Szewczuk (kat. 37 kg).

W punktacji klubowej AKS zajął I miejsce przed Slavią Ruda Śląska i Sobieskim Poznań.

Kilka medali zdobyli także zapaśnicy piotrkowskiego klubu, którzy startowali w Pucharze Polski Kadetów w Radomiu. Złoto podczas tej imprezy wywalczył Artur Chojnacki, który rywalizował w kategorii 58 kg. Srebrny medal w tej samej kat. zdobył Bartosz Skóra. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Michał Twardowski (kat. 54 kg) oraz Oskar Teodorczyk (kat. 100 kg).

Podczas tego turnieju AKS zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej, zwyciężył Olimpijczyk Radom przed Unią Racibórz.