Teraz naprawiają jezdnię i konstrukcję urządzeń. W przyszłości jest szansa, że skatepark przy Szkole Podstawowej nr 12 będzie ogrodzony i objęty monitoringiem.
W całym kraju, również w Piotrkowie, odbywają się dziś uroczystości poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
10 kwietnia – w najbliższą niedzielę w Piotrkowie odbędą się uroczystości miejskie poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
- Proszę sobie wyobrazić życie bez wody. Ja mam trójkę dzieci. Z torbą ubrań trzeba jechać do rodziny, żeby coś uprać i się wykąpać – skarży się młoda kobieta. Nie mają wody, nie mają prądu na klatkach, nie mają gazu. Mają za to zaspawaną bramę i… długi. W kamienicy przy Toruńskiej w Piotrkowie źle się dzieje. Problemy zaczęły się, kiedy prawie rok temu budynek przejęła nowa właścicielka. Dziś pięć rodzin apeluje o pomoc.
Nasza redakcja otrzymała list od mieszkańca Piotrkowa, w którym poinformował on o szczególnym akcie wandalizmu. Kilka dni temu zniszczono pamiątkową tablicę i “Dąb Pamięci” poświęcony ppłk. Edmundowi Margońskiemu, oficerowi zamordowanemu strzałem w tył głowy przez NKWD w Katyniu w 1940 r.
Organizatorem sesji było Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Głównym punktem konferencji był referat Pawła Kowalskiego kierownika Oddziału Edukacji Publicznej IPN w łodzi pn. „Zbrodnia katyńska”.
Ściany są czarne, spod żyrandola wychodzą stada larw, w mury wgryzają się szczury. Dzieci chorują na astmę grzybiczą, mają zmiany na skórze.
- Przyszła do mnie administratorka i powiedziała, że balkon, z którego korzystam od 10 lat, nie należy do mnie, tylko do wszystkich...
Wodomierze są sprawne, a przecieku brak, mimo to lokatorzy kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 60 w Piotrkowie muszą dopłacić za wodę nawet 500 zł, jak wynika z rozliczenia za 2009 rok.
Od katastrofy w lotniczej Smoleńsku minęły już prawie cztery miesiące, jednak atmosfera wokół tragedii nadal jest gorąca.