W miejscu dawnej stacji benzynowej przy rondzie Sulejowskim w Piotrkowie zamontowana została już waga do kontroli busów i samochodów ciężarowych.
Zbliża się kolejny Koncert Chwały. Tradycyjnie już przed tym wydarzeniem odbędą się w Piotrkowie warsztaty wokalne dla tych wszystkich, którzy chcą zaśpiewać na scenie wspólnie z chórem Metanoia.
Informujemy mieszkańców miasta i powiatu, że od 2 do 9 czerwca planowana jest przeprowadzka Oddziału Dziecięcego ze Szpitala Wojewódzkiego do Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie.
Park linowy przy ul. Belzackiej ciągle i wciąż jest dewastowany. Ulubionym zajęciem wandali okazuje się wykręcanie metalowych nakrętek, umieszczanie napisów na poszczególnych elementach obiektu, a także wrzucanie kamieni na boisko do plażówki. Niewiele pomagają w tej sytuacji kamery monitorujące teren.
Projekt „Lokomotywą po wiedzę” Łódzkiego Domu Kultury powoli zbliża się do końca. W poniedziałek, 22 maja, rozpoczął się ostatni, intensywny tydzień zajęć warsztatowych. Uczestnicy projektu poznali łódzką Akademię Sztuk Pięknych „od kuchni” i odwiedzili ŁDK, gdzie wzięli udział w warsztatach tworzenia scenografii.
Z tej okazji jego właściciele przygotowali sporo atrakcji zarówno sportowych jak i kulturalnych. Kulminacją całodniowego sobotniego (20 maja) jubileuszu będzie koncert grupy Farben Lehre.
1 czerwca czyli w Dniu Dziecka oficjalnie oddany zostanie do użytku oddział pediatryczny. Dzień później, przebywający w wynajmowanych salach Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej pacjenci, zostaną przewiezieni do oddziału mieszczącego się na I piętrze siedziby Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta.
Spotkanie z europosłem i prezesem Partii Wolność odbędzie się 26 maja (piątek) w Domu Nauczyciela przy ul. Sienkiewicza 16 o godz. 17.00.
Adam Słomka, jeden z liderów Konfederacji Polski Niepodległej, kandydat na prezydenta RP, były poseł i działacz opozycji w PRL, przyjechał do Łodzi na spotkanie z mieszkańcami regionu. Mówił o historii, polityce, a także odpowiadał na liczne pytania słuchaczy. Słomka wielokrotnie siedział w więzieniu w latach 80. Na sali sądowej można go też często spotkać w okresie III RP.
44 uczestników, 42 km do przejechania, 26 obiektów i miejsc do odwiedzenia, zagadki i zaszyfrowane hasła do odgadnięcia, genialny naukowiec Kuperweiser, podstępny „Mefisto” i zaginiony chrononauta – tak pokrótce można podsumować tegoroczną edycję gry miejskiej „Nocny Kultorower”, którą w sobotę, 13 maja, w godzinach wieczornych rozegrano w Piotrkowie. Jak zgodnie przyznali cykliści, biorący udział w zmaganiach w miejskiej przestrzeni, była to najtrudniejsza odsłona ze wszystkich dotychczasowych tej popularnej, rowerowej zabawy.