W piątkowy wieczór w kinie Helios odbyła się piotrkowska premiera filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli kapitan John Benett, mieszkający obecnie w Piotrkowie były pilot RAF-u z czasów II wojny światowej oraz żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Dodatkowo z okazji premierowego pokazu Muzeum w Piotrkowie przygotowało specjalną wystawę tematyczną, poświęconą Polskim Siłom Powietrznym na Zachodzie.
Zapraszamy na premierę filmu „Dywizjon 303” połączoną z wystawą tematyczną i ciekawą prelekcją. 31 sierpnia, godz. 19.00.
KINODA zaprasza na pokaz ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki” z Bogusławem Lindą w roli głównej.
10 lat po premierze komedii „Mamma Mia!”, która przyciągnęła do kin miliony Widzów i zarobiła ponad 600 milionów dolarów, magiczna grecka wyspa Kalokairi powraca w zupełnie nowej odsłonie filmowego hitu.
KINODA zaprasza na pokaz filmu „Marina Abramović: Artystka Obecna” w reżyserii Matthew Akersa.
Kartele narkotykowe, płatni zabójcy i akcja trzymająca w napięciu do samego końca jeszcze długo po wyjściu z kina nie pozwolą Wam zasnąć. Czy jesteście gotowi na tak mocne rozpoczęcie weekendu?
Czy Piotrków już we wrześniu znów stanie się planem filmowym? Które z piotrkowskich lokacji znajdą uznanie w oczach twórców filmu fabularnego o Marszałku Piłsudskim? Tradycyjnie największe szanse, by zagrać przed kamerą ma Starówka.
Jest znany na całym świecie. Jego filmy zyskiwały uznanie w oczach nawet najbardziej wymagających krytyków. Wielu młodych filmowców stawia go sobie za wzór. Jednak nie zawsze tak było. Krzysztof Zanussi przyjechał do Piotrkowa na zaproszenie piotrkowskiej Filii UJK. Spotkanie z reżyserem odbyło się w niedzielę 27 maja w piotrkowskim Centrum idei Ku Demokracji.
W Centrum idei „Ku Demokracji” rozpoczynają się obchody dziesiątej rocznicy śmierci ks. Tadeusza Pecolta (1910 – 2008) – prałata, dziekana piotrkowskiego dekanatu, długoletniego prefekta-katechety szkół w Piotrkowie Trybunalskim, przez pół wieku rektora piotrkowskiego kościoła akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej, kapłana, będącego dla osób uosobieniem dobroci i miłości, a niekiedy i wzorem życiowym.
Przez siedem miesięcy, od 5 do 6 dni w tygodniu, spędzała po 10 godzin dziennie w specjalnym stanowisku animacyjnym wielkości 2x3 metry, malując na podobraziach malarskich techniką olejną poszczególne klatki filmu „Twój Vincent”. Na jedną sekundę filmu było potrzebnych aż 12 klatek. Wszystkie musiały być namalowane w stylu van Gogha. Łącznie w filmie znalazło się 600 klatek autorstwa piotrkowianki, Karoliny Michałowskiej.