Znamy dokładne dane dotyczące szczepień w poszczególnych miastach i gminach w Polsce. Okazuje się, że w Piotrkowie Trybunalskim w pełni zaszczepił się niemal co czwarty mieszkaniec.
W Polsce wykonano dotąd 24 mln 360 tys. 781 szczepień przeciw COVID-19 – podano w niedzielę na rządowych stronach.
Od środy, po spełnieniu określonych warunków, istnieje możliwość wykonywania szczepień przeciw COVID-19 w aptekach.
Od poniedziałku dla osób w wieku 12-15 lat czekać będą e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19. Szczepienia będą odbywać się w najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach. W czerwcu odbędzie się w szkołach akcja informacyjna na ich temat.
Wobec luzowania obostrzeń w innych dziedzinach życia społecznego, pozostawianie rygoru 1 osoby na 15 m2 w kościołach budzi wątpliwości - powiedział w piątek PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.
Pierwszeństwo pieszych wchodzących na przejście przed każdym pojazdem z wyjątkiem tramwaju, zakaz tzw. jazdy na zderzak i ujednolicenie prędkości w terenie zabudowanym niezależnie od pory dnia - to efekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać we wtorek.
Mieszkańcy Piotrkowa i regionu mogą w ten weekend skorzystać z mobilnego punktu szczepień. Przygotowano tysiąc dawek szczepionki Johnson & Johnson.
Punkty szczepień powszechnych borykają się z brakiem szczepionek. Jedne już zawiesiły działalność, niektóre zrobią to lada moment. Wszystko przez opóźnienia w dostawach. W ten weekend będzie jednak można skorzystać z mobilnego punktu szczepień, który pojawi się w Piotrkowie.
Przez kolejne dwa dni nie będzie możliwości zaszczepienia się w punkcie przy ul. Belzackiej. Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego informuje, że powodem jest brak dostaw szczepionek.
Do Piotrkowa przyjedzie mobilny punkt szczepień. W najbliższy weekend będzie można przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson.