Dokładnie 9 marca wejdzie w życie nowelizacja Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zaostrzą się m.in. przepisy dotyczące picia alkoholu. Miejsca, w których było to niedozwolone, do tej pory były szczegółowo wymienione (place, parki, ulice). Teraz zakaz obejmie po prostu „miejsca publiczne”.
„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich" to wystawa autorstwa Justyny Polakowskiej i Ewy Gołdy, na którą zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.
Tymi słowami miłośnicy kąpieli w przerębli, którzy spotkali się w niedzielę na piotrkowskim Słoneczku, zachęcali wszystkich obserwatorów, aby przyłączyli się do nich i weszli do wody podczas drugiej edycji imprezy pod hasłem Wielkie Piotrkowskie Morsowanie.
Piotrków Trybunalski ponownie będzie miał okazję zwrócić na siebie uwagę całego kraju. Już w niedzielę o 10:15 w programie telewizyjnym "Zakochaj się w Polsce" telewidzowie będą mogli poznać uroki miasta. Transmisja w TVP 1.
Okres wzmożonych zachorowań na grypę jeszcze przed nami. W ubiegłym roku to właśnie od stycznia do marca można było zaobserwować nasilenie występowania grypy. Obecnie znacznie częściej można spotkać się z objawami chorób grypopodobnych.
Będą koncerty, wystawy, konkursy, warsztaty, do tego oczywiście tradycyjne, miejskie obchody 11 listopada. W organizację świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączą się Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Działań Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum czy OSiR.