Przedszkola i oddziały przedszkolne prowadzone przez samorząd gminy Wola Krzysztoporska (Przedszkole Samorządowe w Woli Krzysztoporskiej i oddziały przedszkolne prowadzone przy 6 szkołach podstawowych na terenie gminy) na razie pozostaną zamknięte. Taką decyzję podjęły władze samorządowe w porozumieniu z dyrektorami placówek.
Piotrkowski Rower Miejski miał wystartować 1 kwietnia, ale epidemia zmusiła urzędników do przeniesienia inauguracji na 1 maja. Tego terminu również nie udało się dotrzymać, cały czas obowiązywały bowiem rządowe obostrzenia, które zabraniały funkcjonowania publicznych wypożyczalni. Niewykluczone, że na miejskich jednośladach pojeździmy dopiero od 1 czerwca.
Od poniedziałku 4 maja korzystać można z części obiektów sportowych na terenie Piotrkowa. Otwarte zostały korty przy ul. Parkowej i Belzackiej, boiska przy ul. Ceramicznej i Zawiłej oraz stadion Polonii i stadion miejski „Concordia”.
Jak informuje Dagmara Zalewska, rzecznik Wojewody Łódzkiego, w województwie są 34 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej nastoletniej dziewczynki, siedmiu młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, dwóch kobiet w starszym wieku, dwojga dzieci, ośmiu młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 5 do 83 roku życia.
Wielkimi krokami zbliża się 10. maja, czyli dzień, na który zaplanowano wybory prezydenckie, a Polacy wciąż nie wiedzą jak i czy w ogóle w tym terminie zagłosują. W świetle aktualnie obowiązujących przepisów powinny się one odbyć w sposób bezpośredni i w ogłoszonym wcześniej terminie, ale w parlamencie wciąż trwają pracę nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym, a w debacie publicznej coraz częściej mówi się o konieczności przełożenia ich o tydzień lub nawet dwa. Ostateczną decyzję w tej sprawie poznamy dopiero po zaplanowanym na 6. maja posiedzeniu Sejmu. O skomentowanie sytuacji poprosiliśmy polityków oraz mieszkańców Piotrkowa.
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
Od 4 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca obsługę klientów w swoich placówkach. U pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje, jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).
Zwolnienie z podatku od nieruchomości i opłaty za żłobek za czas zawieszenia, pieniądze na zakup sprzętu medycznego – to główne założenia pakietu pomocy miasta w czasach epidemii, o których poinformował w środę prezydent Piotrkowa.
W województwie łódzkim mamy 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: trzech młodych kobiety, trzech kobiet w średnim wieku, dziesięciu kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, dwóch młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku i siedmiu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 16. do 92. roku życia.
Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas zbliżającej się majówki, która – ze względu na stan epidemii – będzie szczególna. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą również przestrzeganie ograniczeń związanych z zagrożeniem. - Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami – apelują policjanci.