Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie (ul. Belzacka). Na kwarantannę trafiło 15 nauczycieli i uczniowie klasy, do której uczęszczało zakażone dziecko.
Za kilkanaście dni rozpocznie się rok akademicki. W piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zajęcia i wykłady będą odbywać się w formie hybrydowej. Powód to oczywiście trwająca wciąż epidemia koronawirusa.
Realnie szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną i to wiosną niezbyt wczesną - poinformował we wtorek 15 września minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że "niezależnie od tego, ile ten proces będzie trwał, to jesteśmy, jako Polska, bardzo dobrze zabezpieczeni".
Średni czas życia się wydłuża, a ludność Polski będzie się starzeć. Warto, by młodzi ludzie uświadomili sobie, że w ich pokoleniu dożywanie 100 lat nie będzie taką rzadkością. A to, jak życie po 70. będzie wyglądało, zależy m.in. od ich dzisiejszych decyzji - mówi demografka prof. Irena E. Kotowska.
Każdy kto chciałby zaangażować się w pomoc innym, a jeszcze nie ma pomysłu jak rozpocząć powinien zapoznać się z działalnością Akademii Przyszłości. Nabór jest otwarty, a wolontariuszem może zostać każdy, kto jest gotów na rozpoczęcie największego wyzwania swojego życia.
Od ostatniego weekendu dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce jest mniejsza. Od kilku dni nie odnotowujemy nowych przypadków w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim.
Z powodu koronawirusa firmy i konsumenci potrzebują odbudować na nowo zaufanie; jasne deklaracje rządu o tym, że nie będzie kolejnego lockdownu, mogą wzmocnić to zaufanie - uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jego zdaniem w III kwartale nastąpi dynamiczne odbicie w gospodarce.
Oddział Gastrologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wznawia funkcjonowanie. Kilkunastodniowa przerwa spowodowana była stwierdzeniem u jednego z pacjentów zakażenia koronawirusem.
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję cyklu filmów edukacyjnych "Bezpieczni w czasie epidemii". Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję.
Niemal 100 proc. szkół funkcjonuje w trybie stacjonarnym - poinformował w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że w kilkudziesięciu placówkach oświatowych zajęcia nie rozpoczęły się lub je zawieszono, a w kilkunastu zdecydowano się na tryb mieszany.