Strażackie 9,98 km coraz bliżej. Trzecia edycja biegu i wycieczki rowerowej rusza 29 kwietnia o godz. 12.00. Do pokonania będzie dystans 9,98 km. Zamiast wpisowego organizatorzy będą zbierać pieniądze dla chorego Maćka z Kosowa.
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej "Małe zdjęcie - wielka historia" autorstwa Julii Kołowrotkiewicz. Wystawa zorganizowana została na rzecz Oliwii Gotwald, podopiecznej piotrkowskiej Fundacji Nie Ma Czasu. Wernisaż odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jerozolimskiej 29.
Gabrysia ma 45 lat, jest mamą Oli, Madzi, Zuzi i Kuby. Pracę zawodową godzi z obowiązkami matki, żony i gospodyni domu. Założyła fundację „Ty Ja Razem”, zajmującą się pomocą kobietom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W 2013 roku piotrkowianka usłyszała szokującą diagnozę – złośliwy nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.
Okres wzmożonych zachorowań na grypę jeszcze przed nami. W ubiegłym roku to właśnie od stycznia do marca można było zaobserwować nasilenie występowania grypy. Obecnie znacznie częściej można spotkać się z objawami chorób grypopodobnych.
W ciągu zaledwie kilkunastu dni 2018 roku w Polsce odnotowano 78 nowych przypadków zachorowań na ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Najbliższe naszym terenom ognisko wirusa odkryto w gminie Konstancin-Jeziorna w województwie mazowieckim. W powiecie piotrkowskim trwa sanitarny odstrzał dzików, prowadzone są także działania prewencyjne, czyli przede wszystkim szkolenia z zakresu bioasekuracji. Na kolejnym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pojawili się samorządowcy, przedstawiciele środowisk rolniczych i służb mundurowych.
W czerwcu ubiegłego roku odbył się koncert charytatywny „Wypowiadamy wojnę rakowi”. Było to zwieńczenie działań Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC na rzecz Patryka Wysmyka – zucha 8 GZ Zwierzątkowo ze Szczepu Drużyn Ósmych Harc. Dziś wiemy już, że Patryk wygrał wojnę z chorobą.
Wirus ASF, którego nosicielami są m.in. dziki, nie jest niebezpieczny dla człowieka, ale jego wystąpienie wiąże się z bezwzględną koniecznością wybicia całych stad trzody chlewnej w promieniu 3 km od ogniska zarażenia. To olbrzymie straty gospodarcze i finansowe, zwłaszcza że powiat piotrkowski jest zagłębiem hodowli trzody chlewnej i właśnie z naszych terenów pochodzi co 20. świnia w Polsce. Dzisiaj odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb mundurowych, inspekcji i samorządów.
Przypominamy że bieg charytatywny dla Marysi zaplanowano na jutro, czyli sobotę. Wezmą w nim udział wszyscy chętni, którzy chcą pomóc stanąć na nogi dzielnej 7-latce z Piotrkowa. Choroba uniemożliwia dziewczynce chodzenie. Jest jednak duża szansa, że Marysia dzięki ciężkiej pracy podczas turnusów rehabilitacyjnych wstanie z wózka inwalidzkiego.
Podobno kontrolują gospodarstwa przy pomocy dronów. Podobno kamera sprawdza z góry, czy przypadkiem kury nie chodzą samopas po posesji. Podobno na hodowców drobiu nakładane są wysokie mandaty.
Mieszkańcy gminy Rozprza i okolic nie pozostawią nikogo w potrzebie. Przekonał się o tym Michał Krawczyk - strażak Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, który po ciężkiej chorobie stracił obydwie nogi. Teraz czuje się już lepiej, ale potrzebna jest bardzo kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne protezy z elektronicznym kolanem. Ich koszt to ok 260 tys. zł. Kwota taka jest poza zasięgiem rodziny Michała.