Dziki nie tylko dają się we znaki rolnikom, niszcząc uprawy, ale też roznoszą chorobę wirusową ASF. Jak ograniczyć ich populację w Polsce? Swoje pomysły mają izby rolnicze i minister rolnictwa.
Odrapane, wykruszone i ogólnie – zniszczone. W takim stanie schody na ulicy Czarnej (łącznik między Słowackiego a Narutowicza) były przez kilkadziesiąt lat. W 2014 doczekały się remontu. Ktoś jednak dostrzegł pewien problem...
Centrum logistyczne sieci sklepów meblowych Agata zlokalizowane będzie w naszym regionie. Firma podpisała właśnie umowę na wynajem powierzchni w Prologis Park Piotrków II. Pracę znajdzie w nim około stu osób.
Jest sukces, ale tylko połowiczny. Miasto Piotrków otrzymało zgodę na płoszenie gawronów w parku Poniatowskiego, ale tylko w określonym czasie, wtedy gdy ptaków jest w parku niewiele.
Pani Ewa twierdzi, że jej córka podczas spaceru z psem została zaatakowana przez gawrony. Nikomu nic się nie stało – niby błahostka. Wydarzenie można potraktować jako incydent. To jednak dobra okazja, by zastanowić się, czy problem z czarnymi ptakami nie jest szerszy. I czy narzekający na gawrony piotrkowianie mają rację. A może przesadzają?
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika ogłasza XLVI Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie autorskie z Henrykiem Gołębiewskim, znanym aktorem filmowym i telewizyjnym, w 2003 roku nagrodzony Złotą Kaczką za rolę w filmie „Edi”.
Piotrków Trybunalski znalazł się na 11 miejscu w liczbie z i do miasta w ramach serwisu bla-bla car na milion osób. Dane dotyczą lutego 2016 roku. Na pierwszym miejscu są śląskie Świętochłowice.
„Fantazja jest od tego, aby pomalować świat na całego!” - to tytuł konkursu dla dzieci chorych i niepełnosprawnych, który został podsumowany w piotrkowskiej Książnicy 31 maja w ramach obchodów Dnia Dziecka – dla sprawnych inaczej.
7 lat minęło, od kiedy pisaliśmy o kłopotach właścicieli garaży z ulicy Górniczej w Piotrkowie. Pomiędzy garażami nie było odwodnienia burzowego ani rowów. Woda płynęła środkiem drogi i niszczyła ją. Samochody grzęzły w błocie, a ludzie, by dostać się do garażu zakładali gumowce. Jak sytuacja wygląda dziś?