Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej jednostki dzięki odpowiedniemu rozpoznaniu, ustalili i zatrzymali 20-latka, który brał udział w przedsięwzięciu wyłudzania kodów BLIK, a następnie dokonywał wypłat gotówki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Jeśli nie chcesz stracić grobu bliskiej osoby musisz co dwadzieścia lat uiszczać odpowiednią opłatę za utrzymanie miejsca pochówku. Piotrkowski cmentarz rzymskokatolicki należy do Kurii Archidiecezji Łódzkiej i to właśnie ona pobiera od zainteresowanych prolongatę za grób. Jest tylko jeden problem – wpłatę musisz dokonać osobiście w kancelarii cmentarza, najlepiej gotówką (a przypomnijmy, że to kwota rzędu 2500 zł), ewentualnie osobiście kartą. Wpłata przelewem lub blikiem nie wchodzi w grę.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert duetu Bolewski & Tubis, promujący koncertowy album zatytułowany „Tak…Tak…to My”. Wydawnictwo poświęcone jest twórczości Obywatela G. C. i zespołu Republika. To zapis magicznego wieczoru, który miał miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 23.
Oszuści nie próżnują. Popularną metodą stosowaną przez nich, jest metoda z wykorzystywaniem kodu BLIK, w której przestępca podaje się za znajomego w potrzebie i prosi o szybki przelew lub podszywa się pod pracownika banku i przekonuje swoją ofiarę o tym, że środki na jego koncie są zagrożone, a w celu ich ochrony należy je wypłacić i ulokować na innym „bezpiecznym koncie”, wskazanym przez oszusta. W taki właśnie sposób ofiarą przestępstwa padł 32-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.
W poniedziałek wieczorem w sali oratorium klasztoru zakonie oo. Bernardynów odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym TV Republika i Gazety Polskiej - Tomaszem Sakiewiczem. Wydarzenie wzbudziło kontrowersje i wywołało falę pytań, czy kościół jest miejscem na wydarzenia polityczne.
Naukowcy badający historię i regionaliści spotkali się z widownią w Wolborzu, aby opowiedzieć o historii miasta i zaprezentować nowa publikacje wydaną z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
Publikacja Andrzeja Pola, byłego prezydenta Piotrkowa, została nagrodzona w konkursie historycznym poświęconym historii straży pożarnej. Książka "O Piotrkowskiej Straży Pożarnej" otrzymała pierwszą nagrodę.
Policja namierzyła i zatrzymała sprawcę oszustw, który działał metodą na BLIKA. To bełchatowianin, który w chwili popełnienia czynu miał 16 lat. Młody mężczyzna korzystając z aplikacji sprzedażowej, wprowadzał w błąd osoby co do sprzedaży markowych kurtek. Pieniądze za towar wypłacał z bankomatu przy wykorzystaniu kodu blik, jaki uzyskiwał od pokrzywdzonych. Za ten czyn odpowie jako osoba nieletnia.
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.