Advertisement

Artykuły do tagu: B±kowa Góra

Odkrywamy znane i nieznane - B±kowa Góra
W tym tygodniu proponujemy wycieczkę do B±kowej Góry w gminie Ręczno, czyli niespełna 40 km od Piotrkowa. Podziwiać tu można pochodz±cy z XVIII wieku zabytkowy Dwór Małachowskich oraz ruiny XIV-wiecznego zamku. A z licz±cego 282 m n.p.m. wzgórza można podziwiać panoramę doliny Pilicy i wznosz±cych się na horyzoncie szczytów Pasma Przedborsko-Małogoskiego - z najwyższym w województwie łódzkim naturalnym wzniesieniem, jakim jest Fajna Ryba (347 m n.p.m.).
¦miertelne potr±cenie pieszego w B±kowej Górze
59-letni mieszkaniec Bytomia w pi±tek około godziny 21.30 został potr±cony przez TIRa. Niestety mężczyzna nie przeżył wypadku.
Kradzież w ko¶ciele w B±kowej Górze
Kradzież w ko¶ciele w B±kowej Górze w gminie Ręczno, łupem złodzieja padły ocynkowane rynny warte kilka tysięcy zł.
W B±kowej Górze uczcili pamięć żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego
Samorz±dowcy z Radomska, Piotrkowa, przedstawiciele parlamentu i weterani wojskowi wraz z mieszkańcami uczcili 73. rocznicę wydarzeń w B±kowej Górze. W maju 1946 roku służby Urzędu Bezpieczeństwa zamordowały na tych ziemiach 12 żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat