Pięć piotrkowskich par obchodziło w ostatnim czasie jubileusze małżeńskie. To wyjątkowe rocznice, bo małżonkowie są razem od 50 lat. Uroczystości "Złotych Godów" odbyły się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piotrkowie Trybunalskim.
Trzynaście par z gminy Czarnocin świętowało w ostatnim czasie jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody były okazją do złożenia im gratulacji, życzeń oraz medali i dyplomów przez władze gminy.
Dziesięć par z gminy Łęki Szlacheckie świętowało w ostatnim czasie Złote Gody. Na uroczystości zorganizowanej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzonej zjawiło się osiem par, które obchodziły 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Gratulowali im między innymi przedstawiciele Urzędu Gminy.
Rok jubileuszowy dla ustanowienia praw miejskich Wolborza (750 lat) powoli dobiega końca. Na finał urzędnicy mają jednak pewną niespodziankę. Wydano bowiem kalendarz na rok 2024 z wolborskim zamkiem i ratuszem.
Złote gody świętuje w tym roku trzynaście par z miasta i gminy Wolbórz. Z okazji 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego burmistrz Andrzej Jaros uhonorował jubilatów prezydenckimi medalami.
Aż czternaście piotrkowskich par świętowało w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piotrkowie Trybunalskim jubileusz "Złotych Godów". W tej podniosłej chwili towarzyszyli im bliscy oraz rodzina. Jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz okolicznościowe upominki.
Naukowcy badający historię i regionaliści spotkali się z widownią w Wolborzu, aby opowiedzieć o historii miasta i zaprezentować nowa publikacje wydaną z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
Konferencja naukowa dotycząca 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi, odbędzie się w piątek (20.10.2023) w Wolborskim Centrum Kultury. Spotkanie będzie połączone z promocją nowej książki o Wolborzu.
Na początku czerwca do Wolborza po 300 latach powrócił zamek. Mowa oczywiście o odlewie z brązu, czyli rekonstrukcji budowli, która przed wiekami górowała nad miastem. Teraz zaprezentowano także wizualizację jak obiekt mógł wyglądać w pełnej krasie. Władze Wolborza zaprosiły przy tej okazji na konferencję naukową.
Po blisko 300 latach do Wolborza powrócił zamek. W piątkowy wieczór przed kolegiatą uroczyście odsłonięto odlew, który przedstawia rekonstrukcję budowli. Uroczystość była jednym z obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.