Do 31 maja osoby dorabiające do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego muszą przekazać do ZUS informacje o osiągniętych w okresie od 1 marca 2020 r. do 28 lutego 2021 r. przychodach.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty nie tylko trzynastej, ale również czternastej emerytury. Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku.
Wymóg rekrutacyjny ze strony przedszkoli dotyczący przedstawiania zaświadczeń o szczepieniu dzieci to absurd i stwarzanie niebezpieczeństwa epidemicznego; nie ma ku temu ani potrzeby, ani podstaw prawnych - oceniło Porozumienie Zielonogórskie.
Rodzice i opiekunowie złożyli do tej pory ponad 1,8 mln wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy – przekazała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zdecydowana większość wniosków – ponad 1,6 mln – została złożona za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
Niebawem minie pięć lat od wprowadzenia programu „Rodzina 500+". W założeniu rządzących miał nie tylko poprawić kondycję finansową polskich rodzin, ale i pozytywnie wpłynąć na sytuację demograficzną kraju. Czy się udało?
Piotrkowska policja wydała oświadczenie w sprawie wydarzeń z 7 listopada, które miały miejsce w Rynku Trybunalskim. Podczas jednego z protestów organizowanych w ramach Strajku Kobiet funkcjonariusze interweniowali wobec jednego z manifestujących mężczyzn. Wg niektórych była to zbyt brutalna interwencja.
Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego. Jego obsługa będzie odbywać się w systemie teleinformatycznym ZUS.
Polacy nie spieszą się na emeryturę i coraz rzadziej przechodzą na nią zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Dzięki temu mogą liczyć na wyższe świadczenia.
Emeryci i renciści, którzy dorabiają do swoich świadczeń, mają jeszcze dwa tygodnie na powiadomienie pracowników ZUS o osiągniętych przez siebie przychodach w 2019 roku. Termin minie dokładnie 2 marca, ponieważ ostatni dzień lutego przypada w sobotę.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał świadczenia uzupełniające osobom, które posiadają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. W województwie łódzkim może być nimi zainteresowanych prawie 62 tys. osób, zaś w całym kraju ponad 853 tys.