Advertisement

Artykuły do tagu: Łódzkie

Święto Plonów Województwa Łódzkiego
Ktoś powie: dożynki to tradycja, obrzędy, kultura ludowa. I to prawda. Ale dożynki, to przede wszystkim święto. A jak święto, to zabawa. I na taką z pewnością można liczyć na Dożynkach Województwa Łódzkiego, które są już 20 sierpnia w Paradyżu w powiecie opoczyńskim.
Policja podsumowuje. Na drogach zginęło 18 osób.
Połowa wakacji już za nami. Na drogach było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, jednak pomimo dużego zaangażowania mundurowych, wielu apeli, działań i akcji policyjnych, na drogach województwa łódzkiego doszło do 248 wypadków w których zginęło 18 osób.
Brakuje krwi! Kto może pomóc?
Prosimy pomóżcie, bo nie jest dobrze - to środowy facebookowy apel łódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zaczyna brakować krwi, a pomóc może prawie każdy.
Dofinansowania na racjonalną gospodarkę odpadami
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu zapobieganie powstawaniu odpadów lub promujące ponowne ich użycie. Instytucją ogłaszającą nabór jest Zarząd Województwa Łódzkiego. Wnioski można składać do 11 sierpnia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2023 r.
Centrum przesiadkowe w Sieradzu, a kulturalne „u Herbsta”
Sieradz będzie centralnym punktem Kolei Dużych Prędkości. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym od samego ministra zaraz po podpisaniu przez niego umowy o budowie centrum przesiadkowego w tym mieście. A w Łodzi rozbrzmiewają Kulturanki.
Kolarski wyścig zawita do Sulejowa
Już w najbliższą sobotę (22.07) Sulejów będzie gościł kolarzy w ramach Wyścigu kolarskiego po ziemi łódzkiej. Początek zawodów o godz. 10:00 na placy Straży 1 w Sulejowie.
Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
ZUS: ponad ćwierć miliona złożonych wniosków o świadczenie 500+
W województwie łódzkim rodzice i opiekunowie złożyli ponad 283 tys. wniosków o świadczenie 500 + na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca tego roku i będzie trwał do końca maja 2024 r. Od początku lipca można składać także wnioski o świadczenie z programu Dobry Start.
12.07.2023 07:40
Uwaga na wyładowania!
Środa (12.07.2023) może upłynąć nam pod znakiem bardzo gwałtownej i zmiennej pogody. Synoptycy prognozują, że zagrzmi i popada. Grupa Łowcy Burz Łódzkie zapowiada, że miejscami deszcze mogą być ulewne.
Uratowali życie 7-miesięcznej dziewczynki
Łódzcy ratownicy medyczni uratowali 7-miesięczne dziecko, które zachłysnęło się ​smoczkiem. Jeden z łódzkich zespołów przyjął dramatyczne wezwanie. Pomocy potrzebowało niemowlę. Błyskawiczna reakcja ratowników medycznych uratowała życie dziewczynki.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat