TERAZ11°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Wzrasta sprzedaż samochodów w tym hybryd

A.Wolski
Artur Wolski wt., 6 listopada 2018 11:10
Branża motoryzacyjna notuje największe wzrosty sprzedaży samochodów od 16 lat. Coraz większy udział w rynku mają auta hybrydowe, lider tego segmentu czyli Toyota odnotowała 119 procentowy wzrost sprzedaży takich pojazdów.
Zdjęcie
Autor: fot.pixabay.com

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Czym są samochody hybrydowe? Takie auta najczęściej wyposażone są w silnik spalinowy i jeden lub kilka elektrycznych. Obecność napędu elektrycznego ma na celu albo zmniejszenie zużycia paliwa albo zwiększenie mocy samochodu. Sposób i stopień wykorzystania silników elektrycznych różni się w poszczególnych pojazdach. Obok hybrydowych samochodów osobowych występują także ciężarówki, traktory i autobusy hybrydowe. Nowoczesne samochody hybrydowe wykorzystują technologie zwiększające wydajność energetyczną, takie jak ładowanie baterii poprzez odzyskiwanie energii z hamowania, zamiast marnować ją na bezproduktywną energię cieplną wytwarzaną przez tarcie hamulców. W niektórych rozwiązaniach silnik spalinowy jest wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej zasilającej silnik elektryczny. W wielu samochodach hybrydowych emisja spalin jest zmniejszana także przez wyłączanie silnika spalinowego na postoju i włączanie go, gdy jest potrzebny. Dodatkowo współpraca z silnikiem elektrycznym umożliwia utrzymywanie silnika spalinowego w stanie optymalnej wydajności. Jeśli silnik spalinowy pracuje na niskich obrotach, jego wydajność jest również bardzo niska, gdyż najwięcej energii potrzebuje na pokonanie własnych oporów. W napędzie hybrydowym można wykorzystać tę rezerwę – zwiększyć obroty silnika spalinowego do poziomu optymalnego na potrzeby ładowania baterii – czytamy w magazynie motoryzacyjny.pl.


Na całkowity koszt użytkowania pojazdu mają wpływ nie tylko jego koszty eksploatacyjne i cena zakupu, ale również wartość rezydualna samochodu, czyli prognozowana cena w momencie odsprzedaży. Co zrobić, aby utrata wartości samochodu była jak najmniejsza? Na koszty eksploatacji samochodu ma wpływ wiele czynników, takich jak spalanie paliwa, ceny ubezpieczenia i serwisowania pojazdu. Musimy też zwracać uwagę to ceny części zamiennych, najlepiej żeby były oryginalne. W sytuacji, kiedy potrzebujemy skorzystać z finansowania związanego z eksploatacją naszego auta możemy skorzystać z pożyczki prywatnej w instytucji pozabankowej.


Przysłowie: „Biednego nie stać na tanie rzeczy” doskonale odnosi się także do rynku motoryzacyjnego, bo przecież samochód kupiony z maksymalnym upustem może w ogólnym rozrachunku wcale nie być najlepszym wyborem.

 

materiał partnera 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 2

    reklama

    Dla Ciebie

    11°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio