TERAZ 26°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama Toya 1

Rada Gminy Czarnocin udzieliła wójtowi Mariuszowi Kozubowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Decyzja zapadła podczas sesji, która odbyła się 16 czerwca 2026 roku

S.Szokalska
Sylwia Szokalska wt., 23 czerwca 2026 13:35

Udzielenie absolutorium jest jednym z najważniejszych punktów w samorządowym kalendarzu. Oznacza pozytywną ocenę sposobu realizacji budżetu przez organ wykonawczy gminy. Z kolei wotum zaufania stanowi wyraz akceptacji dla całokształtu działalności wójta w minionym roku.

Rada Gminy Czarnocin udzieliła wójtowi Mariuszowi Kozubowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Decyzja zapadła podczas sesji która odbyła się 16 czerwca 2026 roku

Przed głosowaniem radni zapoznali się z dokumentacją dotyczącą realizacji budżetu za 2025 rok oraz działalności samorządu. Po przeprowadzonej analizie Rada Gminy zdecydowała o udzieleniu zarówno absolutorium, jak i wotum zaufania dla wójta Mariusza Kozuba. Jak podkreślano podczas sesji, decyzja radnych potwierdza prawidłową realizację zadań samorządowych oraz odpowiedzialne zarządzanie finansami publicznymi.

Podziękowania po głosowaniu

Po otrzymaniu wotum zaufania i absolutorium wójt Mariusz Kozub podziękował radnym za okazane zaufanie oraz wsparcie w realizacji działań na rzecz gminy. Szczególne słowa uznania skierował do skarbnik gminy Anny Banaszczak, podkreślając jej profesjonalizm, zaangażowanie oraz znaczący wkład w przygotowanie i realizację budżetu.

Podziękowania otrzymała również sekretarz gminy Aneta Stawiana-Kosiorek za codzienną pracę na rzecz sprawnego funkcjonowania Urzędu Gminy oraz wysokie kompetencje w zarządzaniu administracją samorządową. Wójt wyraził także wdzięczność wobec swojej zastępczyni Kamili Rzepeckiej za wsparcie przy realizacji licznych przedsięwzięć i działania służące rozwojowi gminy.

Współpraca na rzecz mieszkańców

Podczas wystąpienia Mariusz Kozub podziękował również przewodniczącej Rady Gminy Czarnocin Ewelinie Pytel-Domańskiej za dobrą współpracę, otwartość na dialog oraz tworzenie atmosfery sprzyjającej podejmowaniu ważnych decyzji samorządowych.

Słowa uznania skierowane zostały także do pracowników Urzędu Gminy, jednostek organizacyjnych, dyrektorów szkół, sołtysów oraz mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności.

Osiągnięte rezultaty są efektem wspólnej pracy, zaangażowania i wzajemnego zaufania wszystkich osób działających na rzecz samorządu Gminy Czarnocin – podkreślił wójt.

Potwierdzenie kierunku rozwoju

Udzielone wotum zaufania i absolutorium są formalnym potwierdzeniem pozytywnej oceny działań podejmowanych przez władze samorządowe w minionym roku. To także sygnał poparcia dla dalszej realizacji inwestycji i przedsięwzięć mających wpływ na rozwój gminy oraz poprawę jakości życia mieszkańców.

Decyzja Rady Gminy Czarnocin zamyka kolejny etap rozliczenia pracy samorządu, jednocześnie wyznaczając kierunek działań na kolejne miesiące.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    26°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio