TERAZ15°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Upamiętnili powstańców warszawskich

czw., 1 sierpnia 2024 17:56
Przedstawiciele władz Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego upamiętnili 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty przy pomniku „Grób Nieznanego Żołnierza”.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

80 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17:00, wybuchło Powstanie Warszawskie - polskie wystąpienie zbrojne przeciw wojskom niemieckim okupującym stolicę. Zryw był częścią, zorganizowanej przez Armię Krajową, akcji "Burza". 1 sierpnia do walk przystąpiło około 30 tys. żołnierzy Armii Krajowej.

 

W czwartek wydarzenia sprzed lat w imieniu mieszkańców Piotrkowa upamiętnili m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Staszek i prezydent Juliusz Wiernicki. W imieniu  powiatu piotrkowskiego powstańców uczcili starosta piotrkowski Piotr Łączny, przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernard Matyszewski oraz członek Zarządu Powiatu Bartosz Borkowski.

 

Z kolei marszałek województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska spotkała się z bohaterką powstania. Przeczytasz o tym TUTAJ.

 

 

 

reklama

Komentarze 40

~ja (gość)

05.08.2024 00:18

Dlaczego oddajecie cześć tylko powstańcom warszawskim? A śmierć blisko 200 tysięcy cywilnych mieszkańców Warszawy macie w głębokim poważaniu???


~Upadek (gość)

03.08.2024 04:34

Miesiąc temu minęła kolejna rocznica mordowania Polaków i innych narodowości, w tym Żydów, Ormian, przez Ukraińców, na dawnych terenach polskiego państwa. Jakoś nie widziałem Pań i Panów z fotek z tej uroczystości i z uroczystości w Barkowicach. Znowu się kłócimy i dzielimy, na lepszych i potrzebnych oraz tych, gorszych, zbędnych i niepotrzebnych? Czy o take Polskę walczyli prez. R. P. Bolek i Olek? Ale tego wPiSu nie będziecie mieli odwagi umieścić i cenzura będzie. Pozdrawiam.


~go?ć_piotrkowianka (gość)

02.08.2024 14:48

A dlaczego na tej uroczystości nie było marszałka Zbysia Ziemby? Miałam nadzieję, że zobaczę mojego przystojnego ulubieńca i musiałam obejść się smakiem.Czy wiecie może co się z nim dzieje? Pytam, bo bardzo za nim tęsknię.


~DRAMAT!!! (gość)

02.08.2024 12:55

To co tam wczoraj zobaczyłem to jest DRAMAT i szczyt żenady. Dlaczego tylko 6 zdjęć (w tym niektóre prawie te same)? Bo nic więcej się tam nie działo!!! Było może z 5 delegacji, jeden żołnierz w stopniu szeregowego, kilku strzelców i... tyle. Dlaczego nie było delegacji ze szkół, harcerzy, o zwykłych ludziach nie wspominając. Jakoś wcześniej były "tłumy" (ludzi aż pod kościół Bernardynów). I jeszcze w trakcie godziny "W" sobie urządzają test systemu alarmowego, bo przecież tego nie można było zrobić wcześniej, żeby 1 sierpnia o 17:00 był czysty klarowny sygnał a nie jakieś stękanie przerywane w różnej tonacji, które brzmiało jakby dać małpie akordeon. Kompromitacja i wstyd. Za Chojniaka było dno ale teraz to miasto zeszło znacznie niżej i nawet nie dosięga, żeby w to dno walić od spodu. Myślę, że lepiej uczczono wybuch powstania w niejednym pierdziszewie w okolicy, niż w tym niegdyś wojewódzkim w końcu mieście. Wstyd!!!



~? (gość)

02.08.2024 11:27

Dlaczego świętujemy przegrane powstanie, które (ku radości Stalina i Churchilla) zmiotło z powierzchni Ziemi nadzieję na przyszłe elity Polski, ludzi młodych, wykształconych, ale z poglądami zgoła odmiennymi do planowanych okupantów Polski? Zastanówcie się, dlaczego w PRLu nie wspominano szerzej o Katyniu, wojnie polsko - bolszewickiej, zsyłkach i mordowaniu ludzi na Kresach Wschodnich, ale szeroko świętowano Powstanie Warszawskie? A dzisiejsze "elity" powielają ten trend. Dlaczego Żydzi nie świętują Oświęcimia?



reklama

Dla Ciebie

15°C

Pogoda

Kontakt

Radio